Україні потрібно вести переговори з Росією, – Полторак

1364

Україна повинна вести переговори з країною-агресором Росією для того, аби зберегти життя військовим та завершити конфлікт на Донбасі. Проте, з Кремлем треба буде дуже обережним, бо він може не виконати своїх мирних обіцянок.

Про це розповів міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю виданню “Настоящее время“, коментуючи слова президента України Володимира Зеленського про мирні переговори з РФ.

З Росією переговори вести потрібно. Єдине – потрібно бути дуже обережними, тому що я, чесно кажучи, трохи знаю прикладів в історії, коли Росія домовилася і потім стримала б слово. Особливо, коли вона домовляється з країною, яка має менший потенціал, меншу армію, менше можливостей і меншу територію,
– зауважив Полторак.

Генерал додав, що Москва може дотримуватися частини угод лише коли розмовляє зі США.

Також міністр розповів, що наразі російська армія одна з найсильніших у світі за чисельністю і за озброєнням. Один військовий ЗС РФ обходиться країні у майже 100 тисяч доларів. Тому, Україні дуже важко протистояти армії РФ на Донбасі, адже Збройні сили мають значно менший бюджет.

“З початку війни з Росією один наш військовий обходився державі в районі 5 тисяч доларів. Зараз це набагато більше. На ці гроші потрібно було купити форму, забезпечити медициною, соціальним пакетом, виплатою грошового утримання, лікувати, купувати нову техніку, озброєння, ракети, танки, літаки. Але так не буває”, – додав він.

За словами Полторака, до прикладу один солдат обходиться США у 500 тисяч доларів, Литві – 83 тисячі доларів, а Польщі – близько 90 тисяч доларів.