Українцям запровадять третю платіжку за газ із січня: названо її розмір

934

В Україні з нового року запровадять плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем. Розмір у перерахунку на місяць становитиме близько 25-50 грн і залежатиме від будинку та кількості газового обладнання.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. З того моменту між власниками квартир і оператором ГРМ була суперечка, розповідає Вікторія Погорєлова, голова БФ “ПроОСББ”. Оператор не отримував кошти на ТО тож вважав, що не несе жодної відповідальності.

Мовляв, власникам квартир належать також і внутрішньобудинкова мережа і вони мають вирішувати, хто їх буде обслуговувати і підписувати договір. Водночас представники ОСББ, з якими нам вдалось поспілкуватись, вважають, що підписати колективний договір – фактично взяти на себе відповідальність за утримання мережі.

Мовляв, в чинному законі “Про житлово-комунальні послуги”, який ухвалили ще в 2017-му, обов’язок з технічного обслуговування покладено на оператора газорозподільної системи (стаття 19 закону). Саме оператор збирає гроші за розподіл газу і нараховує платіжки. Тож він може додатково індивідуально заключити договори з кожним споживачем. Такий типовий договір вже затвердила Нацкомісія з питань енергетики і комунальніх послуг (НКРЕКП). Підписувати договір не потрібно, якщо послугу надали, договір вважається підписаним. Проте його мають розмістити до 5 січня на сайті компанії.

В обслуговування входить: огляд газопроводу, перевірка на щільність, випробовування під тиском, огляд газового обладнання, обслуговування запірних пристроїв. Все це забепезпечує безпечне використання газу. До 5 січня 2024-го оператори на своїх сайтах розмістять вартість техобслуовування для кожного багатоповерхового будинку, а також графік проведення техоглядів.

В “Полтавагаз” для прикладу розрахували: вартість робіт в будинку на 36 квартир становить 5600 грн. Кожна квартира має заплатити 155,5 грн разово за період, або щомісяця платити по 25,9 грн впродовж 6 місячців. Ціна залежатиме від багатьох факторів: обладнання, стану мереж і т.п.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини