Україна висилає консула РФ в Одесі

865

Україна у відповідь на дії Росії оголосила персоною нон ґрата консула Генерального консульства РФ в Одесі. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України, опублікованому 27 квітня.

Російський консул має покинути територію України до кінця дня 30 квітня, ідеться в заяві, передає інтернет-видання Гордон.

26 квітня МЗС РФ оголосило персоною нон ґрата співробітника українського посольства в Москві. Йому рекомендували покинути Росію до кінця дня 30 квітня.

Українське зовнішньополітичне відомство висловило рішучий протест проти таких дій. Крок, зроблений Москвою, Київ розцінює “як продовження розгорнутої в Росії антиукраїнської кампанії і черговий прояв недружніх дій проти співробітників дипломатичних установ України”.

Рішення МЗС Росії грубо порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини, Віденську конвенцію про консульські зносини і постійну дипломатичну практику, заявили в українському зовнішньополітичному відомстві.

“Повністю відкидаємо голослівні закиди про те, що оголошений персоною нон ґрата український дипломат нібито займався діяльністю, несумісною з дипломатичним статусом. Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, які виходили б за межі його дипломатичних і консульських функцій. У відповідь МЗС України оголошує консула Генерального консульства Російської Федерації в Одесі небажаною для перебування на території України особою. У разі продовження російською стороною провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії залишаємо за собою право на подальші дії у відповідь право на подальші дії у відповідь”, – підкреслили в міністерстві.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини