Угорщина погодилася пропускати через свою територію всю допомогу для України: військову також

916

Угорщина готова пропускати через свою територію всю допомогу, яку інші держави надають Україні. Зокрема офіційний Будапешт більше не перешкоджатиме транзиту озброєння та військової техніки.

Про це 19 липня повідомив заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр під час зустрічі у Львові з мером міста Андрієм Садовим. Слова угорського дипломата наводить офіційний сайт міськради Львова, передає Обозреватель.

Раніше Угорщина була проти постачання західного озброєння через свою територію, побоюючись, що РФ завдаватиме ударів по угорцях, які живуть у Закарпатській області. Однак у вівторок Мадяр повідомив, що влада змінила свою позицію.

“Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з Росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть. На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке – протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією”, – запевнив Мадяр.

Він додав, що Угорщина готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Також угорська делегація запропонувала допомогти у лікуванні українців, зокрема військовослужбовців, та запевнила про готовність надати 1000 стипендій для українців, які навчаються в угорських вищих навчальних закладах.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини