12 березня 1940 року народився Святійший Вселенський патріарх Варфоломій I, Архієпископ Константинополя.
Саме йому українські віряни мають бути вдячні за те, що він розпочав процедуру з надання Українській православній церкві Томосу — автокефалії. Обійнявши посаду Патріарха він почав активно діяти на міжнародній арені, зосередив зусилля на відбудові переслідуваних свого часу православних церквах, розповідає День.
Зокрема Варфоломій працював над зміцненням зв’язків між різними церквами та Патріархатами православного спрямування.
Він також продовжив діалог примирення з Католицькою церквою, який започаткували його попередники, а також ініціював діалог із іншими вірами, зокрема з католиками, мусульманами та іудеями. Варфоломій став першим серед релігійних лідерів захисником довкілля. Через це його назвали «Зеленим Патріархом». Він також популяризує Перше вересня як день молитви на захист довкілля в православному світі.
За заслуги у сфері охорони довкілля його було нагороджено норвезькою премією Софії — 100 тис. доларів. Він заявив, що всі кошти підуть на безпритульних дітей Афін та Стамбула, а також на підготовку до очолюваного церквою семінару з охорони довкілля Чорного моря.
Варфоломій розмовляє сучасною грецькою мовою, турецькою, італійською, німецькою, французькою та англійською мовами, а також вільно говорить класичною грецькою та латиною.
У квітні 2008 року журнал Time включив Варфоломія у список 100 найбільш впливових людей світу. А 3 грудня 2013 року він отримав нагороду Форуму глобальних мислителів за успіхи в досягненні миру та співпраці. Варфоломій також отримав Золоту медаль Конгресу — найвищу нагороду, яку може вручати законодавчий орган США.