“У Трускавці цього не було”: Супрун публічно рознесла Разумкова

1234

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрунпублічно присоромила лідера партії “Слуга народу” Дмитра Разумкова. Вона викрила його в незнанні етапів медичної реформи і маніпулюванні фактами про неї.

Своє жорстке звернення до політика Супрун опублікувала на особистій сторінці у Facebook і супроводила його детальним коментарем про розпочаті нею зміни в сфері охорони здоров’я, – пише obozrevatel.

“Посада голови у Верховній Раді України є дуже відповідальною і вимагає здатності добре орієнтуватися у всіх сферах життя нашої країни. Зокрема зважувати кожне слово, яке використовуєш, особливо публічно. Дмитро Разумков, який вже найближчим часом швидше за все займе цю посаду, в одному зі своїх останніх інтерв’ю НВ сказав: “Я був у лікарнях у Василькові, де живу, і це, очевидно, не те, чого хочуть люди, я не бачу помітних результатів цієї реформи”, – процитувала вона Разумкова.

“Стан лікарень у Василькові – це не наслідок змін, які ми здійснюємо, а причина, чому ми почали ці зміни. Така оцінка ситуації в лікарнях багато говорить про обізнаність спікера про те, які є етапи трансформації системи охорони здоров’я, і на яких рівнях вона вже почалася, а де ще ні. Природно було б припустити, що коли медичний напрямок є в пріоритеті, то політик виділив час для того, щоб дослідити це питання більш ґрунтовно. Оскільки навчальний процес в Трускавці не містив медичного блоку (хоча ми і пропонували його туди включити), вкотре нагадаю базові речі про поетапність змін. Для майбутнього спікера розуміти специфіку таких змін вкрай важливо”, – підколола Супрун лідера президентської партії, перерахувавши після цього все, що дав можливість реалізувати перший етап медреформи.

Уляна Супрун

 • У квітні 2018 року почалася трансформація первинної медичної допомоги – закладів, де працюють терапевти, сімейні лікарі та педіатри. У багатьох розвинених країнах світу саме на рівні сімейних лікарів вирішуються більшість звернень пацієнтів. Тому зміни на цьому рівні стали початком масштабної трансформації системи.
 • За цей час пацієнти отримали право вільно обирати лікаря без прив’язки до прописки і рішення чиновників. Вже 28,2 мільйона українців зробили свій вибір. 70% людей, які обрали свого лікаря, задоволені.
 • Тільки за рік вдалося змінити фінансування на первинній ланці медичної допомоги. Запрацював принцип “гроші йдуть за пацієнтами”. Тепер медичні установи отримують кошти за конкретні послуги, які надають пацієнтам.
 • Вперше визначено чіткий і безкоштовний перелік послуг, які можна отримати у сімейного лікаря, терапевта і педіатра.
 • Зараз в Україні понад 1200 медичних закладів первинної допомоги, які приєдналися до змін, де кожен може вільно обрати лікаря.
 • Кожна п’яте установа, де можна обрати свого лікаря – приватна або лікар-ФОП. Вперше в історії вдалося залучити до трансформації охорони здоров’я приватні заклади. Це не тільки ознака довіри приватного сектору до змін, але і стимул для комунальних установ змінюватися і ставати кращими.
 • У 2019 триває підготовка до старту трансформації спеціалізованої допомоги: поліклінік і лікарень.
 • Щоб зміни почалися, медичні установи, які надають спеціалізовану медичну допомогу, повинні реорганізуватися в комунальні, державні або казенні підприємства, а також бути комп’ютеризованими і підключеними до електронної системи eHealth. До кінця 2019 року, виконавши ці завдання, ці заклади повинні укласти договір з державним страховиком – Національною службою здоров’я.
 • Восени 2019 року разом з Державним бюджетом буде ухвалена перша в історії України програма медичних гарантій. До неї увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна медична допомога.
 • Розроблено низку нормативних актів, які стосуються принципів фінансування та надання медичних послуг за цими напрямками. Їх до кінця року має ухвалити новий уряд.
 • Нові механізми фінансування на спеціалізованому рівні вже відпрацьовуються в пілотних проектах.Тільки з 2020 року системні зміни почнуться на рівні поліклінік і лікарень по всій країні.
 • Також з нового року українці отримуватимуть чіткий перелік медичних послуг, передбачених програмою медичних гарантій. Це буде відбуватися на всіх рівнях медичної допомоги.
 • Виплати лікарням і поліклінікам будуть здійснюватися за конкретно надану медичну послугу, а не за субвенції як це відбувалося раніше. Для пацієнтів ці послуги будуть безкоштовними, за них вони вже заплатили зі своїх податків.

“Щоб краще орієнтуватися в питаннях трансформації системи охорони здоров’я, раджу подивитися transition book (документ з перехідними настановами), підготовлений Міністерством охорони здоров’я України. Для цього необхідно кілька годин часу і бажання. Коли від лідерів політичної партії “Слуга народу” звучать тези про нову якість політики і акцент на ефективності, варто підкріплювати це новою якістю політики і ефективністю. Пройде зовсім небагато часу і може скластися так, що про велику політичну реформу будуть говорити “не видно помітних результатів”, – звернулася до Разумкова Супрун.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини