У Тернополі 5-річний хлопчик виграв суд проти міста

1054

У Тернополі скасували рішення міської влади брати плату за відвідування дітьми дошкільних закладів з тих сімей, які офіційно в місті не зареєстровані.
Про це повідомляє ZIK

Відповідне рішення прийняв сьогодні, 7 листопада, Тернопільський окружний суд.

Згідно з наказом управління освіти і науки міської ради №261, батьки  дітей, що не зареєстровані у місті, щомісяця мали додатково сплачувати в дитсадках 1215 грн.

Ділити малюків на «своїх» і «чужих» у Тернополі почали минулого року. У міській раді нововведення пояснили децентралізацією. Головам громад запропонували укладати з обласним центром міжбюджетні трансферти. Інакше оплата чималої суми покладалася на батьків.

Тернополяни організовували акції протесту, апелювали до того, що право на безкоштовну освіту гарантоване Конституцією. Врешті революція мам перейшла у судову залу.

Позивачем виступила Анна Хасан, яка представляла інтереси свого 5-річного сина – хлопчика не приймали в садок через відсутність місцевої реєстрації, а платити гроші жінка відмовилася.

Суд визнав наказ незаконним і таким, що підлягає скасуванню. Тож стягувати плату за відвідування дитсадків, незалежно від реєстрації, у Тернополі не мають права.

У міській раді наразі не коментують, чи повертатимуть кошти «іногороднім» батькам, які вже уклали про це з дошкільними закладами договори.

Влада також ще має можливість оскаржити рішення в апеляційному суді.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини