У США заявили про всебічну підтримку автокефалії в Україні

38

Сполучені Штати не втручатимуться в процес ухвалення рішення про надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви, але привітають відповідне рішення у разі його ухвалення

Про це заявив посол з особливих доручень з міжнародних питань релігійної свободи Держдепу США Сем Браунбек під час зустрічі зі спікером українського парламенту Андрієм Парубієм.

Як зазначається, посол серед іншого зазначив, що наразі перед Україною стоїть велике завдання – питання автокефалії української помісної православної церкви.

“Після ухвалення рішення про надання Томосу про Автокефалію Української Православної Церкви США підтримають це рішення. І якщо можемо бути корисними на етапі його імплементації, ми будемо раді допомогти”, – заявив Браунбек.

У свою чергу Парубій подякував за увагу Сполучених Штатів до питання автокефалії української церкви. При цьому голова Верховної Ради висловив переконання, що це “одне з ключових питань буття української Держави” і тому зазначив, що Україна таки зможе отримати позитивне рішення щодо надання їй Томосу про автокефалію.

  • Нагадаємо, президент України Петро Порошенко дійшов згоди із Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні.
  • Порошенко в Раді назвав створення в Україні автокефальної церкви відновленням історичної справедливості та питанням національної безпеки. Верховна Рада підтримала постанову про підтримку звернення щодо створення автокефальної церкви в Україні.
  • 2 вересня на Архієрейському соборі у Стамбулі єпископи заявили, що Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати автокефалію.
  • У доповіді про автокефалію української церкви Патріарх Варфоломій сказав про неканонічність московського патріархату і його зазіхань на Київ.
  • 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.
  • У Вселенському патріархаті переконані, що екзархи, призначені у Київ, допоможуть прокласти шлях до автокефалії української помісної церкви

Джерело: Еспрессо

 

ПОДІЛИТИСЬ