У Полтаві офіційно заборонили побори з батьків у школах та дитсадках

1442

Після заборони зборів коштів з батьків учнів та вихованців депутати пообіцяли розробити механізм фінансової допомоги школам

На сьогоднішній сесії Полтавської міськради депутати прийняли рішення «Про заборону збору коштів з батьків учнів (вихованців) закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти комунальної форми власності».

Текст рішення, за який в цілому проголосували депутати

Ініціатор рішення депутат Андрій Матковський навів конкретний приклад: у 17-й школі на батьківських зборах півгодини обговорювали навчальний процес і дітей, а потім перейшли до багатогодинного розгляду питання про те, на що можна буде витратити суму, яку зберуть, якщо кожен із батьків здасть по 400 грн.

Андрій Матковський
Андрій Матковський. Фото з відкритих джерел

За його словами, якщо директори та вчителі порушать рішення міськради та продовжать різними методами збирати з батьків кошти, то 2-3 директорів шкіл показово звільнять.

Окрім батога, Андрій Матковський запропонував й пряник: у бюджеті 2019 року передбачити для кожної школи кошти на оперативну закупівлю канцтоварів та інших дрібниць. Наприклад, це може бути по 100 тис. грн на школу. Він також нагадав, що у 2018 році тільки на ремонт шкіл було закладено 100 млн грн.

Юрій Бойко
Юрій Бойко. Фото з відкритих джерел

Депутат Юрій Бойко запропонував активніше працювати і з батьками, які безпосередньо беруть участь у зборі коштів. Слушне зауваження, адже рішення міськради передбачає заборону збору коштів лише для працівників закладів освіти і не згадує про роль у роботах батьківських комітетів, чиїми руками і здійснюються «побори».

Депутат Олександр Кудацький запропонував все ж таки відпрацювати механізми того, як оперативно допомагати навчальним закладам. Дійсно, прийнята заборона не підкріплена фінансовою допомогою, тому директори шкіл можуть власну відповідальність перекладати на рішення міськради.

Олександр Кудацький
Олександр Кудацький. Фото з відкритих джерел

Поки зарано говорити про ефективність сьогоднішньої заборони. По-перше, окрім збільшення фінансування, школи потрібно забезпечити власними бухгалтерами, які б здійснювали фінансовий контроль. По-друге, потрібно відокремити батьківські ініціативи. Наприклад, такі як урізноманітнення харчування дітей власним коштом від, власне, примусових поборів.

Зараз складається враження, що рішення більш політичне. Про це говорили й самі депутати. Воно може мати на меті обмеження апетитів окремих директорів. Особливо тих, хто працює на посаді тривалий час.

Ян ПРУГЛО

Джерело: Полтавщина

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини