У морському трибуналі ООН заперечили звинувачення РФ проти українських суден

915

У Міжнародному трибуналі ООН з морського права заперечили твердження Росії щодо нібито провокативної поведінки українських суден біля Керченської протоки 25 листопада.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це заявив адвокат Джонатан Гімблет під час слухань щодо захоплення українських моряків Росією у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі – Європейська правда

Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито “таємно вторглися” в російські територіальні води. Він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

“За два місяці до того інші українські судна проходили аналогічним маршрутом – з української Одеси до українського Бердянська”, – зазначив Гімблет, продемонструвавши мапу маршруту.

Окремо він заперечив, що на борту бронекатера “Нікополь” нібито виявили документи, згідно з якими українські екіпажі мали наказ саме приховано пройти через Керченську протоку.

Крім того, Гімблет спростував російське звинувачення щодо “провокативних дій” українських суден, що нібито “Нікополь” та “Бердянськ” були у стані бойової готовності і загрожували російським суднам.

“Припущення, що ці два маленькі і легкоозброєні катери могли створювати загрозу… не  викликають довіри”, – сказав Гімблет.

Також адвокат вказав на те, що РФ сама перекрила Керченську протоку, розмістивши там танкер.

“Навіть якби ці звинувачення були правдивими, а це не так, факти свідчать про чітке порушення Росією  Конвенції (ООН з морського права)”, – додав адвокат.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини