У Любліні хочуть встановити пам’ятник капеланові УГА

1075

Українському греко-католицькому священику, капеланові УГА, священномученику Омелянові Ковчу, котрий загинув у концентраційному таборі в Майданеку, можуть встановити пам’ятник у Любліні.

Відповідну заяву міська рада Любліна розглядатиме у четвер, 22 лютого, повідомляє Вголос із посиланням на видання Dziennik Wschodni.

Пам’ятник можуть встановити поблизу Дороги мучеників Майданека. Ідея встановлення пам’ятника належить Фонду духовної культури прикордоння у Любліні.

«Його відкритість до кожної людини незалежно від національності і релігійної приналежності знайшла своє особливе вираження у часах війни. Під час перебування у німецькому нацистському концентраційному таборі в Майданеку Омелян Ковч зберігав дух жертовності, протягом всього часу залишався священиком, і за свою непохитну позицію отримав звання «Пароха Майданка», – йдеться у фрагменті ухвали міськради Любліна, приготованої департаментом культури та будівництва.

На пам’ятнику мають написати слова Омеляна Ковча, перекладені також на українську та іврит: «Тут ми усі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. З усіх присутніх я тут одинокий священик. Не можу навіть уявити, як тут буде без мене. Тут я бачу Бога, який єдиний та однаковий для всіх, незалежно від релігійних відмінностей, що існують між нами. Можливо, наші Церкви різні, але в усіх них царює той же великий Всемогутній Бог. Коли я відправляю Службу Божу, всі вони разом моляться.(…) Вони вмирають по-різному, а я допомагаю їм переходити цей місток у вічність».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини