У Криму відновили навчання українською

1656

У тимчасово окупованому Севастополі почали викладати українську мову в школах. Зазначили, що предмет не є обов’язковим, його вивчатимуть за бажанням.

“Перед початком навчального року відомство отримало перші прохання від жителів міста на введення уроків української мови”, – сказав директор департаменту освіти і науки Севастополя Ігор Бєлозьоров. Про це повідомив Обозреватель.

За словами Бєлозьорова, в школах також ведеться викладання кримськотатарської мови як національної. Її викладають у декількох форматах – як факультативи і як обов’язкові уроки для дітей різного віку. При цьому додав, що російську обрали більше 41 тис. учнів, українську – 180 дітей, стільки ж кримськотатарську.

Дитячу письменницю Ларису Ніцой обурила ситуація з вивченням російської мови в одній із харківських шкіл. Ніцой зазначила, що директори умисне чинять порушення.

“На зборах батькам роздають заяви, де вони ніби добровільно просять дирекцію запровадити урок російської мови”, – розповідає вона та попереджає батьків, що це маніпуляція та порушення.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини