У Канаді зареєстрували петицію, в якій пропонують визнати Путіна воєнним злочинцем

790

У парламенті Канади зареєстрували петицію в якій автори пропонують визнати воєнним злочинцем президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Відповідну петицію зареєстровано на сайті парламенту Канади, – пише Вголос.

Петиція зареєстрована 3 липня 2018 року і за кілька днів набрала вже 150 підписів.

«Ми, громадяни Канади, закликаємо уряд Канади оголосити Путіна воєнним злочинцем та віддати його під Міжнародний кримінальний суд у Гаазі за злочини проти людяності, воєнні злочини, агресію та підтримку тероризму», – зазначається у петиції.

В тексті петиції згадано не лише дії Путіна проти України, але й збиття малазійського літака рейсу МН-17 над Донбасом, вторгнення Росії до Грузії у 2008 році, а також підтримка кривавого сирійського режиму. Також автор петиції згадує про політичні переслідування та вбивства як на території Росії, так і за межами країни.

«Володимира Путіна необхідно притягти до відповідальності за біль та страждання, до яких призвели його воєнні злочини. Країни по всьому світу зазнали вторгнень та посягань на демократію з боку його режиму. Ми мусимо вжити дієвих кроків проти цього тирана», – заявив депутат від опозиційної Консервативної партії Джеймс Безан, який підтримав петицію.

Якщо до кінця жовтня петиція набере 500 підписів, вона піде на розгляд уряду Канади.