У Івано-Франківську на березі Бистриці хочуть побудувати церкву зі скляними стінами

1076
????????????????????????????????????

Сьогодні архітектурно-містобудівна рада розглянула проєкт деталізованого плану території для будівництва церкви на вул. Вербовій, недалеко від Бистриці-Надвірнянської. Проєкт запропонував Володимир Вінтонів – настоятель храму Святого Івана Хрестителя.

Церква площею 600 кв. м. планувалася на ділянці в 1 гектар, а інша частина землі відводилася під відпустове місце, яке прочани відвідуватимуть 7 разів у рік, – передає КУРС.

Володимир Вінтонів повідомив, що у 2016 році Папа Франциск надав іконі Матері Божої Ласкавої право Повного відпусту. Відтоді і постає питання облаштування відпустового місця. Його рекомендують облаштувати на сусідній їз новим храмом Святого Івана Хрестителя ділянці.

 «Сам храм по суті є символом відпустового місця, оскільки під час відпустів людей збирається настільки багато, що вони не можуть вміститися у жодній споруді. Саме тому церква ставиться як архітектурний символ. А для нас важливий відкритий простір, щоб люди мали можливість молитися. Тому плануємо побудувати церкву з прозорими стінами, щоб вона інтегрувала навколишній простір», – відзначив отець.

 

 

Проте члени містобудівної ради не підтримали даний законопроєкт. Головна проблема – невідповідність діючому генплану. Генеральним планом проектовано зелена зона на території, де планувалося будівництво споруди.

Архітектор Володимир Гайдар подав пропозицію взяти в оренду територію зеленої зони у міста і користуватися нею під час відпустів, а також переглянути варіант будівництва споруди на 20 сотках.

«Ви будуєте зараз церкву, розуміючи, що це має бути відпустовий центр, де фактично церква не виконає цих функцій… У такому вигляді це не може бути. Бо це суперечить законодавству. Потрібно спочатку ініціювати зміни до генплану, детально продумати концепцію. Зараз незрозуміло, як це все має працювати”, – вказав архітектор.

Як наслідок, члени ради відмовилися голосувати за пропонований проєкт ДПТі порекомендували ініціаторам будівництва починати роботу з внесення змін до генплану.

Нагадаємо, що 19 червня 2020 року Івано-Франківська міська рада надала дозвіл на створення докладного плану території для будівництва храму на вул. Вербовій. Згідно з цим рішенням і створювався проєкт церкви.

Проєкт культової споруди для Прикарпаття має дивовижний вигляд. Проте будівлі такого плану давно стали популярними у світі і поступово набувають тренду в Україні. Як повідомляв КУРС, оригінальний двокупольний будинок будують у селі Дземброня.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини