У “Голосі” назвали завдання, яке не виконує парламент

88

У парламенті не дискутують про глобальні задачі, а розпорошуються на дріб’язкові дискусії про дрібні правки.

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua заявила депутатка від “Голосу” Інна Совсун.

“З політичної точки зору парламент є найвищим майданчиком для дискусій про суспільні цілі. На ньому мають відбуватися обговорення, суперечки, ухвалюватися рішення щодо того, куди ми як суспільство рухаємося. І що мене дуже дратує в роботі парламенту – робота розпорошена на дріб’язкові дискусії про дрібні правки. Вони важливі, але ми не дискутуємо про глобальні задачі. Цього навіть не передбачає регламент, цього немає на рівні політичної філософії”.

У парламентах інших країн передбачені формати дебатів, каже Совсун.

“Коли є пів години: людина, яка підтримує одну позицію, і людина, яка підтримує іншу. Вони стали й пів години дискутують про це. У нас ти можеш взяти три хвилини на виступ, на який тобі ніхто не зобов’язаний відповідати. Виступає хтось інший – у тебе немає формального права взяти і відповісти цій людині. Мене це страшенно дратує. Купа законів ухвалюється без належного розуміння, що голосується. Це все дрібниці, порівняно з тим, що ми не обговорюємо – а куди ми в принципі рухаємося. Ми губимося, а суспільство кидається на дріб’язкові обговорення”.

Як приклад дріб’язкового обговорення депутатка навела дискусію про зарплатню міністерки освіти Анни Новосад.

“Усі кинулися обговорювати невдале формулювання Новосад по зарплаті, а я читала це інтерв’ю повністю. І значно більше обурена тим, що на половину питань вона відповідала: “Я не знаю, ми ще працюємо над цим”. Про це має говорити суспільство”.