Тисяча за вакцинацію: Шмигаль розповів, як її будуть нараховувати

792

По 1 тисячі гривень повністю вакцинованим проти Covid-19 українцям будуть нараховувати на віртуальні платіжні картки через застосунок “Дія” наприкінці цього та впродовж наступного року, податки з цих грошей платити не доведеться. 

Про це повідомляє Українська правда.

Пряма мова: “Кошти в розмірі 1 тисячі гривень будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через “Дію”. Їх можна буде витратити на придбання квитків у кінотеатри, театри, на концерти, заняття спортом та подорожі Україною потягом або літаком. Приблизно 6 тисяч суб’єктів бізнесу по всій країні зможуть взяти участь у цій програмі.

Програма запрацює з 19 грудня цього року і буде діяти в цьому році і до кінця наступного року. 3 мільярди гривень направляємо на програму в цьому році та ще 3 мільярди – на початку наступного з подальшим розширенням фінансування. .Це окрема програма з загального фонду державного бюджету.

Жодних податків на цю тисячу нараховуватися не буде. Також ці кошти жодним чином не вплинуть на отримання субсидій людьми”.

Шмигаль зазначив, що рішення виплатити по 1 тисячі гривень усім повністю вакцинованим громадянам ініціював президент, аби заохотити до вакцинації, підтримати малий та середній бізнес, який постраждав через пандемію, стимулювати спортивний і культурний розвиток українців.

“Наша головна мета – вакцинувати більше 70% дрослих українців, зараз цей показник трохи більше 40%. Тижневий рівень вакцинації зберігається на рівні більше 1,5 мійльона щеплень”, – зазначив прем’єр.

На що можна буде витратити гроші

Використовувати гроші на свій розсуд українці не зможуть. Способи їхнього застосування чітко визначені. За словами Шмигаля, “тисячу за вакцинацію від влади” можна буде витратити на:

  • придбання квитків у кінотеатр, театр, на концерт;
  • заняття спортом;
  • подорожі Україною потягом або літаком.

Хто отримає гроші

Железняк стверджує: наразі точно відомо, що до переліку компаній, на послуги яких можна буде витрачати ці гроші, увійдуть “Укрзалізниця” та авіаперевізники. Крім них, йдеться про:

  • кінотеатри та кіноклуби (КВЕД 59.14);
  • театри та концертні майданчики, а також компанії, які забезпечують технічну підтримку вистав та виступів (КВЕД 90.01 та 90.02);
  • театральні та кінозали (КВЕД 90.04);
  • музеї (КВЕД 91.02);
  • спортивні споруди (КВЕД 93.11);
  • спортивні клуби (КВЕД 93.12);
  • фітнес-центри (КВЕД 93.13).

Список підприємств сформує Кабінет міністрів. Після цього вони пройдуть перевірку на відповідність обов’язковому критерію (не менш ніж 5 співробітників, а також сплата ЄСВ за другий та третій квартали 2021 року).

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини