Цілющі джерела України: куди вирушити на оздоровлення

1544

Унікальні джерела, подаровані самою природою, протягом багатьох століть допомагають відновити сили і позбутися від недуг.

«Жива вода» – так говорять про цілющі джерела, що дарують міцне здоров’я. Біля багатьох з них виросли відомі курорти, такі як: Моршин, Миргород, Трускавець … Але існують і чудотворні водойми, про силу яких знають далеко не всі.

«Срібна» вода

Багато людей ніколи не чули про кристально-чисті Терпіннівські джерела. Вода в них насичена іонами срібла, не псується і має надзвичайно приємний смак. За своїми властивостями вона нагадує відомі мінеральні води «Нарзан» і «Єсентуки-20».

Що лікує: джерело святого Пантелеймона позитивно впливає на органи травлення. Вода, що випита з джерела Миколи Угодника, тамує біль в кістках. А повернути душевне і психічне здоров’я допомагає джерело Божої Матері.

Як дістатися: село Терпіння знаходиться за 20 км від Мелітополя (Запорізька область). Дістатися до цього місця можна автобусом або поїздом.

Пам’ятки поблизу: Заповідник «Кам’яна могила».

Джерело Святої Анни

Купальні у селищі Онишківці – місце паломництва, куди тисячі людей відправляються за зціленням. У дивовижному джерелі Святої Анни взимку вода не замерзає, а жарку пору залишається прохолодною, адже її температура круглий рік однакова: + 5 ° C. Купалень тут дві – жіноча і чоловіча. Заходити у воду слід, читаючи молитву «Отче наш», а зануритися в чудотворне джерело слід тричі.

Що лікує: зцілює безпліддя.

Як дістатися: озеро знаходиться в селищі Онишківці, що за 30 км від Почаєва (Тернопільська область). У вихідні дні біля джерела дуже багато людей, тому їхати краще в будні.

Пам’ятки поблизу: Свято-Успенська Почаївська лавра.

Цілющі води Феофанії

На території прекрасного парку «Феофанія» у Київській області протоптана паломницька стежка, яка веде до чудотворних джерел. У лісовій тиші, неподалік від Свято-Пантелеймонівського монастиря, збудована невелика дерев’яна купіль. Температура води в джерелі всього + 8 ° C.

Що лікує: позбавляє від простудних захворювань і проблем зі шкірою.

Як дістатися: курсують київські маршрутки №548 та 496.

Пам’ятки поблизу: парк «Феофанія», Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир.

Мертве море українського Закарпаття

Солотвино – край солоних озер, що в передгір’ях Карпат. Тутешні води за своїми цілющими властивостями не поступаються всесвітньо відомому Мертвому морю. Коли ви занурюєтесь в солону воду озер, здається, що опиняєтесь в невагомості. І берег, і дно найвідомішого озера – Кунігунда покриті цілющими сульфідними грязями.

Що лікується: вода допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної, нервової системи, позбавляє від алергії, шкірних проблем.

Як дістатися: зі Львова до Солотвино курсує поїзд. Також можна доїхати власним транспортом. Відстань від Львова – 319 км, з Ужгорода – 161 км.

Пам’ятки поблизу: Музей соляних копалень, лікувальні соляні печери.

Цілющі води «Української Швейцарії»

У мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці. Чаруючі ландшафти, зелені садиби дуже нагадують альпійські пейзажі Швейцарії. Невелике селище – справжній бальнеологічний курорт, що нараховує 38 мінеральних джерел. За своїм складом вони подібні до славнозвісної «Нафтусі».

Що лікує вода: сольові діатези, цукровий діабет, недокрів’я, урологічні проблеми, шлунково-кишковий тракт.

Як дістатися: можна доїхати поїздом до станції Борислав (Львівська область), що за 10 кмите курорту або ж сісти на автобус, який відправляється зі Львова. Також можна дістатися особистим транспортом.

Пам’ятки поблизу: Національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань».

Золотий кран здоров’я

Як приємно в холодну пору року опинитися в теплій парній купальні! Така можливість вам випаде на курорті Косино. Тут є кілька термальних басейнів, температура води в яких завжди 41-42 ° С.

А декілька років назад відкрили нову купальню – «Золотий кран здоров’я». Здається, ніби цей дивовижний фонтан-ілюзія попросту завис у повітрі! Поруч з ним чотири фонтани-джакузі, w яких вода подається з гігантської чашки кави, 5-ти метрового пивного келиха і навіть пляшки вина.

Що лікує купіль: допомагає при проблемах опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної діяльності. Відновлює нервову систему, виліковує шкірні проблеми.

Як дістатися: з Ужгорода до станції «Косонь» курсує поїзд. Звідти до курорту можна доїхати автобусом або таксі. Також є регулярне автобусне сполучення з Берегово.

Пам’ятки поблизу: замок Шенборна, Музей ткацтва, Боржавська вузькоколійка.

Лікувальний гейзер

Серед широких Херсонських степів в селі Облої є гейзер «Гарячий ключ». Останнім часом він стає все більше популярним. Коли дізналися про цілющі властивості його солоних, буро-коричневих вод, насичених йодом, обладнали три купальні. Температура води в них близько +50 ° С. Найбільшою популярністю гейзер користується влітку, але й взимку приїжджають сюди ті, хто зустрічає Новий рік у його теплих водах.

Що лікує гейзер: захворювання щитовидної залози, дихальних шляхів, хвороби суглобів, шлунково-кишкового тракту, нервової системи, шкірні проблеми.

Як дістатися: цілюще джерело знаходиться в селі Облої, всього за 15 км від приморського курорту Залізний Порт, що в Херсонській області. Маршрутки курсують постійно. Також можна доїхати особистим транспортом. Відстань від Херсона – 80 км.

Пам’ятки поблизу: курорт Залізний Порт, Біосферний заповідник «Асканія Нова».

За матеріалами Сома

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини