Цікава Україна: сімка унікальних храмів (ФОТО)

1580
Цікава Україна: сімка унікальних храмів (ФОТО)

Україна відома своїми стародавніми храмами. Вони приваблюють не тільки релігійних паломників, але й людей, які здатні оцінити їх красу та історію.

– Георгіївська церква в Седневі-

Георгіївська церква у селищі міського типу Седнів Чернігівської області є цінною історико-архітектурною пам’яткою.

Щодо дати спорудження церкви досі тривають суперечки. Згадуються різні дати: від 1715 до 1747 року.

Церкву збудували в традиційних формах української дерев’яної сакральної архітектури. Для її спорудження не використали жодного цвяха. Це стало можливо завдяки особливій техніки різьблення. Історики стверджують, що спочатку церква мала лише одну баню, дві добудували у процесі реставрації.

Висота церкви майже втричі перевищує її ширину. Майстри навмисно звели стіни з нахилом, аби візуально збільшити церкву.

До речі, в Георгіївський церкві знімали ключові епізоди радянського фільму “Вій”, але матеріал не сподобався керівництву “Мосфільму”, тому сцени перезняли вже у Москві у павільйоні.

Церква належить до Української православної церкви Київського патріархату.

Фото: lights2008
Фото: Wikipedia Commons

-Храм “Білий лотос” у Черкасах-

Прикрасою Черкас по праву є храм “Білий лотос” – єдиний буддійський храм у Європі. Ця будівля – прообраз знаменитого буддійського храму в Лаосі, на вході стоять фігури древніх воїнів, які привезли з Тибету.

Будівництво храму тривало близько двох років і завершилося у 1990-му. Місце для спорудження обрали невипадково. Храм звели там, де енергія із землі виходить прямо в космос. Місцеві буддисти стверджують, що храм акумулює в собі енергію, яка позитивно впливає на відвідувачів. На вершині храму встановлений 300-річний дзвін, звук якого, за віруваннями, очищує душу.

Український храм “Білий лотос” належить до давньолаоської школи Кунг-Фу – “Ша-Фут-Фань”, що у перекладі означає “Клан п’яти бойових котів”. Окрім бойових мистецтв у “Білому лотосі” можна вивчати йогу, східні танці, практику правильного дихання та опанувати таємниці чайної церемонії.

До речі, існує легенда, що під час закладання фундаменту знайшли камінь із зображенням Будди у військовій масці.

Фото: Дива Країни
Фото: Знайдено в Украні

-Троїцький собор у Новомосковську Дніпропетровської області-

На Дніпропетровщині розташований ще один унікальний храм – Троїцький собор. Його спорудив народний майстрер Яким Погребняк у 1781 році. Церква збудована лише з дерева без жодного цвяха за старовинною технологією “в лапу”.

У соборі розміщені три престоли: Святої Трійці, апостолів Петра і Павла та Трьох Святителів. За радянських часів приміщення Троїцького собору використовували як склад. І це не поодинокий випадок. Ставлення тодішньої влади до церков у своєму романі “Собор” описав відомий український письменник Олесь Гончар.

Троїцький собор належить до сотні найкращих дерев’яних споруд світу.

Фото: ua.igotworld.com
Фото: Дніпропетровський обласний центр з охорони історико – культурних цінностей

-Шелестівська Михайлівська церква-

Ця пам’ятка архітектури національного значення розташована в Ужгороді. Датою заснування Шелестівської церкви вважається 1777 рік. Це єдина класична лемківська церква, яка зберіглася на Закарпатті. Загалом лемківських церков в Україні всього дві.

Вона споруджена з дерева без використання залізних цвяхів, а її висота з урахуванням висоти вежі сягає 22 метрів.

Коли в цьому селі збудували мурований храм, Михайлівську дерев’яну церкву в 1927 році продали і перевезли в Мукачево. Звідти вона у 1976 році переїхала в обласний музей в Ужгороді.

Фото: Wikipedia Commons
Фото: Depo.ua  

-Трьох-Святительська церква-

У Чернівцях розташований визначний архітектурний шедевр Західної України – резиденція митрополитів Буковини і Далмації, яка з червня 2011 року потрапила до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Резиденцію збудували у дусі еклектики. Цей комплекс має чітке планування і нагадує середньовічний замок.

На сьогоднішній день будівля використовується як Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, але тут розташовується храм на честь Трьох Святителів Вселенських, який з 24 серпня 1963 року стала пам’яткою архітектури національного значення.

Ця церква має п’ять бань, на яких встановлені стилізовані “константинопольські хрести” з ознаками грецького, мальтійського та кельтського хрестів.

Церква належить до Київського патріархату і на сьогодні в ній звершуються практично всі церковні таїнства. Богослужіння відбуваються щоденно.

Фото: Wikipedia Commons 
Фото: Роман Наумов 

-Іллінська церква в Суботові-

Іллінська церква в Суботові збудована у 1653 році за наказом гетьмана Богдана Хмельницького як родова церква-усипальниця. Вона виконана у стилі раннього українського бароко та має обороні риси – товсті стіни та бійниці. Історик Іван Крип’якевич стверджує, що Іллінську церкву збудували з каменю, який брали зі зруйнованої татарської мечеті на околицях Суботова.

У цій церкві праворуч від вівтаря поховали Богдана Хмельницького. У 1664 році польський військовий діяч Стефан Чарнецький пограбував і спалив Суботів, тоді була спаплюжена гробницю гетьмана. Чарнецький наказав викопати та викинути останки свого ворога.

За радянських часів  Іллінську церкву використовували як склад, потім тут розміщувався клуб. Після Другої світової війни у храмі створили музей Богдана Хмельницького, згодом архітектор Шмульсон встановив гетьману символічний надгробок.

Іллінська церква в Суботові зображена на зворотному боці купюри номіналом 5 гривень.

Фото: doroga.ua 
Фото: Wikipedia Commons 

-Церква Вознесіння Господнього у селі Буковець-

Попри те, що село Буковець Верховинського району Івано-Франківської області налічує кілька десятків жителів, тут є власна церква. Вона стоїть на висоті 840 метрів над рівнем моря та вважається найвисокогірнішою церквою України.

Через своє місцезнаходження церква часто оповита туманами.

Фото: Микола Комаровський 

Джерело: Український інтерес

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини