“Так говорили в селі”: заява Ніцой про новий правопис викликала запеклі суперечки серед українців

1637

Проект нової редакції Українського правопису ґрунтується на автентичній сільській говірці і є “ще одним пазлом” відновлення незалежної країни.

Про це інформує Обозреватель.

Таку думку висловила українська письменниця і борець за права державної мови Лариса Ніцой, опублікувавши відповідний пост у Facebook. Як приклад вона навела слово “індик”, яке в селах звучало як “гиндик”.

“Ми сміялися з села, ми сміялися над їхньою вимовою. Мода була така, сміятися зі своїх. Ми сміялися через усе українське, як другосортне. Ми й не помітили, як стали сміятися з України та не поважати її”, – написала Ніцой.

Новий правопис, запевняє вона, поверне забуту українську лексику, оскільки зараз люди користуються штучно створеним “московським правописом, введеним для нас товаришами Сталіним, Кагановичем і Ко”.

“Не бійтеся нового правопису. Ніхто вас не буде примушувати одразу говорити так, як буде у відновленому правописі. Ніхто не скаже: “Вчора говорив так, а сьогодні вже говори “инакше”. Хіба відчуло суспільство якусь напругу або труднощі з недавнім поверненням нашої літери “ґ”? Не відчуло. Так і тут. Існуватимуть паралельні форми”, – зазначила Ніцой.

Багато інтернет-користувачів підтримали ініціативу й поділилися під постом тим, як говорили їхні бабусі та дідусі в глибинках, проте деякі засумнівалися в доцільності змін.

“Скажіть, будь ласка, а ці новоспечені, які виросли і вчилися в Радянському союзі, мовознавці дійсно знавці української мови? Чи можна їм довіряти?” – запитали в Ніцой у коментарях. “Ось краще про них і говорити, а не про мову, щоб чули, як їм у спину дихають”, – відповіла письменниця.

“Я з півдня України й у нас кажуть індюки, ось і маємо…” “Тобто ви хочете повернути Україну до минулого – патріархальності? Ви були за кордоном? Чи бачили прогрес?” “Ось ви мене підставили. Я, москаль, тільки вивчив мову, і тут все знову”, “Важко вимовляти слова з початковою “и”, – пишуть коментатори.

Скріншот коментарів
Скріншот коментарів
Скріншот коментарів
Скріншот коментарів
Скріншот коментарів

Правопис.Ми всі казали: «Індик». А в селі казали: «Гиндики». – От село неасфальтоване! – сміялися ми. – Ну які…

Gepostet von Лариса Ніцой am Dienstag, 28. August 2018

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини