Суд вирішив, що тільки Roshen може використовувати червону стрічку для тортів

236

Господарський суд Києва зобов’язав Кабінет міністрів визнати та зареєструвати за Roshen право використовувати червоний колір у пакуванні кондитерських виробів.

Про це свідчить рішення суду від 3 червня, пише Громадське з посиланням на «Наші гроші».

Таким чином, суд визнав недійсними висновок Укрпатенту та рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку, якими підприємству раніше відмовили у реєстрації спірного знаку.

Апеляційна палата МЕРТу пояснювала, що споживачі, як правило, не сприймають відтінки кольорів для вирізнення товарів різних виробників. У зв’язку з цим кількість кольорів, які споживачі вирізняють відносно товарів однієї групи, порівняно невелика.

А реєстрація кольору надає власнику знака можливість контролю за необмеженою кількістю форм використання цього кольору, у зв’язку з чим права власника знака – кольору значно ширші, ніж права власників знаків інших видів.

У Roshen ж звернули увагу суду на позитивну практику захисту своїх прав на використання стрічки червоного кольору для пакування продукції.

Зокрема, згадали про рішення АМКУ щодо недобросовісної конкуренції ПАТ «Київхліб» в частині використання «рошенівської» червоної стрічки у пакуванні торту «Казковий ключик». А також – про успішний захист цього рішення Комітету у судовому порядку.

Більше того, зазначають «Наші гроші», суддя взяла до уваги матеріали звіту Центру соціальних технологій «Соціополіс». Результати опитування показали, що 90,1% респондентів асоціюють червону стрічку з певним виробником тортів, з них – 70,7% відповіли, що асоціюють її саме з продукцією Roshen. Інших 30% суд до уваги не взяв.