Суд відмовився розглядати позов щодо відкликання закону про мову

1498

Окружний адміністративний суд Києва відмовився розглянути заяву громадської організації «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної», яка просила не підписувати та не публікувати ухвалений парламентом новий закон про мову.

Про це прес-служба суду повідомила 11 травня, передає Громадське.

Причина відмови — заява необґрунтована та не має підстав, аби її задовольнити.

«Суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту у зв’язку ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини», — ідеться в повідомленні.

Також заява не мала пояснення, у який спосіб вона стосується мети роботи організації ГО «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної».

У суді додали, що деякі народні депутати ініціювали процедуру скасування рішення парламенту. Нагадаємо, після ухвалення закону про українську мову в другому читанні двоє депутатів з «Опозиційного блоку», Вадим Новинський та Олександр Вілкул, подали до Верховної Ради проект постанови про скасування результатів голосування. За їхніми словами, постанова блокує підписання закону.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Перед голосуванням біля Ради люди влаштували акцію й вимагали ухвалення закону.

У першому читанні парламент ухвалив цей законопроект ще 4 жовтня 2018 року. Відтоді його доопрацював комітет з питань культури й духовності.

Законопроект покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова». Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини