Суд арештував один з головних активів Порошенка завод “Кузня на Рибальському”

1068

Печерський районний суд Києва за клопотанням Державного бюро розслідувань заарештував нерухоме майно та корпоративні права заводу “Кузня на Рибальському”.

Арешт активів відбувся в рамках кримінального провадження про легалізацію та відмивання злочинних доходів і несплату податків, – пише Канал 24.

Відповідну інформацію підтвердив речник ДБР Максим Білоусенко “Українській правді”.

Спершу про арешт повідомив колишній заступник глави Адміністрації Президента України часів Януковича Андрій Портнов. У телеграм-каналі він 15 вересня також анонсував такі судові рішення, написавши, що “наступний тиждень час присвятити” арешту “активів Порошенка”.

Загалом Порошенко фігурує в 12 кримінальних провадженнях. У всіх справах він проходить як свідок, підозр йому не вручали.

Що відомо про справу стосовно “Кузні на Рибальському”?

Справу відкрили після заяви Андрія Портнова. За версією одіозного Портнова, Порошенко розкрадав бюджетні кошти через “Кузню”, а потім відмив незаконні доходи, провівши продаж заводу через офшори.

Завод “Кузня на Рибальському” раніше мав назву “Ленінська Кузня” і був створений у 1862 році. У 1995 році його придбав Петро Порошенко.

Із 2016 року Кабмін дозволив заводу експортувати військові товари. Це допомогло підприємству, яке щорічно зазнавало багатомільйонних збитків, збільшити кількість замовлень.

У 2018 стало відомо, що акції заводу придбала офшорна компанія Тігіпка. А журналісти Bihus.Info з’ясували, що перед продажем з “Кузні на Рибальському” вивели понад 60 тисяч квадратних метрів нерухомості.

У 2017 році навколо “Кузні на Рибальському” розгорівся скандал. За даними НАБУ, прикордонники придбали на заводі бойові модулі втричі дорожче, ніж планували: за 60 мільйонів гривень – 4 БТР. Це при тому, що за ці гроші планували придбати 12 бойових модулів, тобто кулеметів.

З початком війни на Донбасі у 2014 році завод почав брати участь у багатомільярдних військових держзамовленнях, хоча до цього займався лише цивільними проєктами.

Зауважимо, що 17 вересня керівник ДБР Роман Труба під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності відповів на запитання щодо допитів п’ятого президента Петра Порошенка.

Порошенко ходить на допити. Але це в жодному випадку не означає, що йому вручать якісь підозри. Ми вивчаємо докази і обставини, опитуємо свідків. І лише опісля приймемо рішення щодо статусу фігурантів розслідування”,
– сказав Труба.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини