Студент ІФНМУ потрапив у п’ятірку найкращих на Всесвітньому конкурсі з нейронаук

1852

Студент другого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Остап Шийка взяв участь у Всесвітньому етапі конкурсу з нейронаук Brain Bee 2021. І увійшов до п’ятірки найкращих, – передає “КУРС“.

Інтелектуальні змагання відбулися в рамках віртуальної конференції Американського товариства нейронаук (Society for Neuroscience), інформує пресслужба ІФНМУ.

Студент Франківського медуніверситету – у п'ятірці найкращих на Всесвітньому конкурсі з нейронаук 1

У понад 50 країнах національні переможці щороку змагаються на міжнародному рівні. Через пандемію цьогоріч змагання відбувалось онлайн, а участь у ньому взяли національні чемпіони як 2020, так і 2021 років. Україну представляли переможці національного нейроконкурсу. Серед них і переможець 2020 року Остап Шийка.

Учасники відповідали на складні теоретичні питання, визначали структури на зображеннях препаратів мозку, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історією хвороб. Фінальним етапом були відповіді на запитання журі з провідних науковців світу. У підсумку Остап Шийка посів четверте місце.

«Для мене цей конкурс був доволі складний, бо треба було поєднати його з навчанням в університеті. Мені допомогли заняття та додаткова література з анатомії, гістології, фізіології. Гадаю, це того вартувало, оскільки я отримав досвід спілкування з дуже розумними мозкознавцями, — говорить Остап Шийка. — Радію, що потрапив до фіналу, бо це була дуже азартна й інтелектуальна гра, я познайомився з багатьма цікавими молодими людьми. Особливо цікавою була дискусія з професорами Оксфорда та Кембриджа».

П’ятірка найкращих Всесвітнього етапу за 2020 рік виглядає так:

  1. Рахіл Патель, США.
  2. Ю Ченг Лім, Малайзія.
  3. Пітер Сусанто, Австралія.
  4. Остап Шийка, Україна.
  5. Мухаммед Ваттад, Ізраїль.

Остап Шийка є випускником Івано-Франківського ліцею №23 імені Романа Гурика. За свої успіхи в навчанні він був стипендіатом Президента України, а також Івано-Франківської міської та обласної рад.

Довідка. Конкурс International Brain Bee заснував професор Університету Меріленда (США) Норберт Мислінський у 1998 році. Він певен, що в майбутньому переможці цього змагання зможуть винайти лікування понад тисячі неврологічних і психічних розладів (офіційне гасло конкурсу: Building Better Brains to Fight Brain Disorders, Будуємо кращі мізки, щоб побороти розлади мозку).

Змагання підтримують найбільші світові наукові організації — Міжнародне товариство вивчення мозку (IBRO), Федерація європейських товариств нейронаук (FENS), Американська психологічна асоціація (APA), Американське товариство нейронаук (SfN), Альянс DANA й Асоціація вивчення хвороби Альцгеймера (Alzheimer’s Association). Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО «Ноосфера» та Національний центр «Мала академія наук України» за підтримки Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини