Старий Новий рік 2018: Свято Маланки, щедра кутя та ворожіння на судженого

1645

Дізнайтеся, як ворожити на кохання на Старий Новий рік.

Українці святкують Маланку 13 січня. Це українське народне свято, що відбувається напередодні дня Св. Василя і супроводжується традиційними перевдяганнями у фольклорних персонажів (в основному тварин). У цей день всі хати чекали на прихід колядників – веселих дітлахів із зерном у маленьких ручках, посмішками та веселими різдвяними піснями, – пише 1+1

ЩЕДРА КУТЯ

З давніх-давен на Маланку прийнято накривати пишний стіл. Щедва кутя, холодець, вареники та духмяний борщ із м’ясом та пампушками – український святковий стіл виглядав щедро та пишно. Щедру кутю заправляли смальцем, вершовим маслом, вершками або молоком. Традиційно, в неї клали мак, сухофрукти та крупу. Приготування щедрої куті вимагало особливого підходу: найстарша жінка у родині о 2 годині ночі повинна була принести крупи, а найстарший чоловік – воду із річки чи криниці.

ВОРОЖІННЯ НА СУДЖЕНОГО

У це свято щедрувати починають ввечері 13 січня і до півночі. Посівають вранці 14 січня, до полудня. Щедрують – дівчатка, посівають – хлопчики, але не навпаки, щоб успіх і щастя не налякати. Особливо незаміжні дівчата чекають на свято Маланки, щоб ворожити на судженого. Вважається, що ворожіння в цей час найточніше.

Фото: instagram.com/varenykparisien

Ворожіння на варениках

У начинці господарочки ховають ґудзики, квасолинки, цукор, нитки, перець та монети. Якщо оберете вареник з квасолею – це до поповнення в родині, ґудзики – до обновки, цукор – до солодкого життя, перець – чекайте на цікаві новини, нитка – на дорогу.

Ім’я майбутнього чоловіка

Дівчата можуть вийти після опівночі на вулицю та запитати ім’я судженого у першого стрічного чоловіка. Згідно з ворожінням саме так зватимуть вашого майбутнього чоловіка.

Прикмети

Важливими для Щедрого вечора є і прикмети: якщо на вулиці тепло, то літо буде із дощами, а якщо йде мокрий сніг, то слід чекати на гарний врожай.

Народні театральні вистави у цей день особливо яскраві. Чоловіки переодягаються у жінок, жінки – у чоловіків, а разом вони розігрують кумедні сценки та водять козу. Коза – символ добробуту та родючості.