США хочуть надати Україні статус головного союзника

1064

У Палаті представників Конгресу презентували законопроект, який передбачає надання нашій державі статусу головного військово-політичного союзника США.

У документі також йде мова про посилення підтримки суверенітету і територіальної цілісності України та розширення оборонної допомоги, про це повідомляє посольство України у США на своїй сторінці у Facebook – пише 24 канал

Так, законопроект передбачає можливість надання Україні статусу головного союзника США поза до вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу.
Такий статус може бути використаний для спрощення процедури передачі Україні оборонних засобів,
– повідомляють у диппредставництві.

У 2014 році надання такого статусу Україні домагався 5 президент Петро Порошенко, однак його американський колега Барак Обама, попри рішення комітету Сенату, відмовив. Сьогодні такий статус мають принаймні 15 країн.

Співавторами законопроекту стали керівники Комітету із закордонних справ, конгресмен-демократ Еліот Енгель та республіканець Майкл Маккол, а також голова та співголова Підкомітету щодо Європи, Євразії, енергетики і довкілля даного Комітету, демократ Віліам Кітінг та республіканець Адам Кінзінгер.

“Високо цінуємо міцну двопартійну і двопалатну підтримку України у Конгресі США. Представлений законопроект вважаємо новим важливим кроком, спрямованим на поглиблення українсько-американського стратегічного партнерства у боротьбі з російською агресією”, – наголосили у посольстві України у США.

Важливим сигналом цей законопроект назвав також глава держави Володимир Зеленський. Окрім того, в Адміністрації Президента підтвердили запрошення для Зеленського від Трампа. Американський президент пропонує українському лідеру відвідати Вашингтон із офіційним візитом.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини