Соковитий березень, або 13 причин пити березовий сік

2427

У народі березовий сік вважають панацеєю від усіх недуг. За сезон рекомендують випити близько 10 літрів свіжого соку берези, щоб залишатись здоровим протягом року.

Його заготовляють ранньою весною, сезон триває від кінця березня до середини квітня. Через незнання, як правильно добувати березовий сік, можна знищити дерево, тому до цього процесу слід поставитись дуже прискіпливо. Безперечно, березовий сік – дуже корисний для нашого організму. А щоб детальніше в цьому розібратись, пропонуємо вам дізнатися, чому і кому варто його пити.

1. Чим багатий березовий сік

Березовий сік – ціла скарбниця вітамінів та мінералів. Він містить солі магнію, калію, кальцію, кремнію, натрію, міді, алюмінію, фосфору, цинку, цирконію і навіть азоту. Саме азот впливає на процеси творення амінокислот у нашому організмі. Калій, натрій та хлор регулюють осмотичний тиск та підтримують сольовий склад крові. Кальцій потрібний для кісток та зубів, а калій – для нормального функціонування нервової системи та м’язів. Березовий сік також багатий на органічні кислоти, дубильні речовини, ферменти, фітонциди і сапоніни.

Соковитий березень, або 13 причин пити березовий сік
Соковитий березень, або 13 причин пити березовий сік

2. Березовий сік зміцнює імунітет

Березовий сік варто вживати, щоб відновити сили організму, особливо це корисно після зими, коли застудні захворювання знизили імунітет. Він чудово справляється з весняною депресією та втомою, підвищує гемоглобін. А фітонциди, які містяться в березовому сокові, вбивають бактерії та захищають від вірусних інфекцій. Варто випивати склянку соку щодня протягом місяця і ніяка застуда та поганий настрій не зіпсують чудових весняних днів.

3. Березовий сік – здорові нирки

Березовий сік надзвичайно корисний при хворобах нирок, зокрема при лікуванні запалення. Він сприяє розчепленню каменів у нирках та виводить із них пісок. Але потрібно бути обережними, пити не більше 2 літрів на день, адже камені можуть почати рухатись і можуть застрягнути в сечовивідних шляхах, а це викличе сильний біль.

4. Гарна шкіра і здорове волосся

Березовий сік дуже поширений у косметології, тому що на його основі виготовляють різноманітні засоби для обличчя та волосся. Необхідно лише протирати березовим соком шкіру – і вона знову матиме здоровий, природній вигляд, такий лосьйон чудово очищає та тонізує. Протираючи шкіру соком берези, можна позбутись пігментних плям. Також березовий сік корисний для волосся. Він чудово бореться з лупою та випадінням волосся. Потрібно березовий сік використовувати замість бальзаму і через декілька процедур ви помітите результат. А ще він допомагає пришвидшити ріст волосся.

5. Березовий сік допомагає схуднути

Березовий сік допоможе скинути зайву вагу. Він покращує обмінні процеси в організмі, виводить шлаки і позитивно впливає на шлунок. Просто замініть березовим соком каву та чай, можна поєднувати його з соком апельсина чи лимона. Березовий сік низькокалорійний – у 100 грамах міститься лише 25 калорій.

6. Покращує травлення

Біологічно-активні речовини і ферменти які містяться в березовому сокові покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Його дозволено пити навіть людям, які страждають на панкреатит. А вагітним він допоможе позбутись токсикозу.

Соковитий березень, або 13 причин пити березовий сік

7. Березовий сік очищає організм

Сік берези здатен очищати кров і позитивно впливає на продукування червоних кров’яних тілець, виводить шлаки, токсини та інші шкідливі речовини.

8. Міцне серце

Березовий сік корисний для серцево-судинної системи, оскільки містить солі кальцію та магнію. Він зміцнює кровоносні судини, очищує кров, підвищує рівень гемоглобіну, збільшує еластичність кровоносних судин. Лікарі радять вживати березовий сік для профілактики атеросклерозу.

9. Березовий сік знімає набряки

Завдяки великому вмісту солей натрію березовий сік володіє сечогінною дією, через що його рекомендують при водянках і різноманітних набряках. Навіть під час вагітності, щоб позбутись набряків, варто пити березовий сік, якщо немає алергії на березовий пилок.

10. Білосніжна посмішка

Фінські лікарі переконують, що льодяники та солодкі сиропи, виготовлені з березового соку, запобігають виникненню карієсу. Тому для профілактики варто вживати березовий сік, поєднуючи його з шипшиною чи соком журавлини.

11. Кому не варто пити березовий сік

Березовий сік варто пити обережно, якщо ви плануєте вивести камені з нирок. А якщо у вас алергія на березовий пилок – потрібно відмовитись від вживання соку.

12. Як правильно добувати сік берези

Щоб отримати березовий сік і не вбити дерево, потрібно дотримуватись простих правил. Обирати не молоді берізки, найкраще, коли вік її від 10 років. Дірочки для витікання соку потрібно робити свердлом, в жодному разі не сокирою. Та й кількість отворів має бути мінімальна. Після закінчення збору соку отвори на березі слід змазати садовим варом, щоб кора швидше загоїлась.

Як правильно добувати сік берези
Як правильно добувати сік берези

13. Як зберігати березовий сік

Свіжий сік потрібно зберігати в холодильнику не більше 2 діб. А щоб зберегти корисні речовини на цілий рік, його можна консервувати, додаючи лимон, апельсин, м’яту. Також його можна використовувати у приготуванні коктейлів і квасу.

Джерело: Їсти

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини