Сьогодні вшановують святу княгиню Ольгу: історія, традиції та прикмети

1263

В Україні 24 липня святкують день святої рівноапостольної княгині Ольги, яка внесла величезний внесок у прийняття християнства на Русі.

Про історію, традиції, прикмети і заборонами цього свята пише Обозреватель.

День святої Ольги – історія свята

Легендарна жінка стала дружиною князя Київського Ігоря у 903 році. В “Повісті временних літ” її ім’я згадується з моменту одруження: “І привели йому жону із Пскова іменем Ольга”. За однією з версій, вона належала до роду князів Ізборських – однієї з давньоруських княжих династій, а звали варязьким ім’ям Хельга, (Ольга, Вольга). Переказ називає батьківщиною Ольги село Вибути, що було розташовано неподалік від Пскова, де вперше вона і зустрілася з майбутнім чоловіком.

Після одруження князь вирушив у похід на греків, а повернувся з нього вже батьком: народився син Святослав. Незабаром Ігор був убитий древлянами, а його місце зайняла княгиня, яка мудро правила протягом 15 років.

З ім’ям Ольги пов’язують прихід християнства в Київську Русь, так як у 954 році княгиня здійснила паломництво в Константинополь, де прийняла святе хрещення і отримала церковне ім’я Олена. Ольгу вважають покровителькою православної віри.

Завдяки їй почали будувати храми, встановлювати хрести і знищувати язичницьку символіку. І вже пізніше її онук, князь Володимир, хрестив Русь.

День святої Ольги – заборони

24 липня в жодному разі не можна сваритися і лаятися. При чому не тільки між собою. Заборонено лаяти долю, певні речі та події. Також під заборону потрапляє важка праця: прибирання, прання, рукоділля.

День святої княгині Ольги – традиції

Щорічно в храмах цього дня проходить святкове богослужіння. Ольгам рекомендується відвідати церкву і помолитися за своє здоров’я, віру і сім’ю, а також про втіху вдів. Також молоді дівчата можуть попросити святу про вдале заміжжя.

Свята Ольга вважається покровителькою милосердя, так як вона допомагала добрим і карала злих. У народі раніше було прийнято виходити в поле і заготовляти сіно на зиму. Також прийнято робити привітання з днем княгині Ольги.

День святої княгині Ольги – прикмети

Сонячна погода на святу Ольгу – буде багатий урожай. Дощі ллють – можна чекати на гарний улов риби.

Коли святкують день княгині Ольги: ця дата щорічно потрапляє на 24 липня, тому легко запам’ятати це число.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини