Смажені сардинки і трошки ностальгії

1392

Деколи дуже проста, елементарна як 1-2-3, їжа може бути кращою, аніж довго і ретельно готована складнюща страва. От, наприклад, смажені сардинки.

Смажені сардинки від Пані Стефи
Маленький кусь – і ти вже не на кухні пізнім суботнім вечором, а, наприклад, в Стамбулі, на рибному базарі Кумкапи. Сонечко сліпить очі, а ти сидиш, простягнувши ноги, за хитким пластиковим столом, накритим цераткою в клітинку. На столі – кошичок з м’яким хлібчиком, велетеньска тареля хрумкої смаженої рибки і склянка холодного Ефесу.

Бачите, що зі мною робить якась звичайна рибочка? Перетворює на сентиментальну ностальгійну мавпинку. Тому давайте я вам просто швиденько розкажу як посмажити сардинки.

Отже, це хорватські морожені сардинки, без голови і патрані. На розмір вони в середньому по 10 см, акуратні і гарненькі, самі бачите на знимках.

Їх можна готувати багатьма способами, один з який – посмажити просто так, можна обваляти в муці звичайній, а можна, так як я – в кукурудзяній. Чому я взяла кукурудзяну? – бо мені видалося, що звичайна мука буде горіти зашвидко, а кукурудзяна не горить, а лиш рум’яниться.

Отож, легко розморожені сардинки я сполокала водою, щоб забрати зайвий лід. Кукурудзяну муку розсипала по стільниці, посолила і поперчила – власне, муку, щоб рибки обмакувати вже в пряну муку. Рибки обваляла в муці, виклала “сонечком” на пательні з трішки олії і посмажила – спочатку з одного а потім з іншого боку.

До рибки закаремелізувала цитринку – обмакнула зріз цитрини в цукор і прикарамелізувала на гарячій пательні доки цукор не розтопився і не закоричневів.  А окрім цитринки – підмаринована солодка фіолетова цибулька, рукола і хрумкий від гідропоніки огірочок 🙂 ну і шклянка зимного пива.

Ось такий швиденький гастрономічно-мандрівний флешбек – смачно і в купу разів дешевше ніж квитки в Стамбул. Хоча, квитки в Стамбул це теж дуже добре..

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини