Скоро ЗСУ відчують полегшення: командир полку “Ахіллес” сказав, якої зброї побільшає в України

320

Динамічний розвиток технологій на полі бою спонукав до створення нових зразків зброї. Серед таких і дрони на оптоволокні, які сприяють ефективнішому знищенню ворога.

Дрони на оптоволокні, зокрема, мають чимало переваг у порівнянні з FPV-дронами. Про можливості України у цій сфері 24 Каналу розповів командир 429 окремого полку безпілотних систем “Ахіллес” Юрій Федоренко.

У чому особливість дронів на оптоволокні

Дрони на оптоволокні все частіше використовує як українська, так і російська армії на полі бою. У них є низка переваг, які дозволяють ефективніше знищувати противника. На такому дроні є котушка з оптоволокном, під час польоту тонкий волосок кабелю розмотується. По ньому й передається відеосигнал управління дроном.

Ба більше, на нього не здатні впливати ворожі засоби радіоелектронної боротьби. Є, однак, і деякі недоліки. Дрон на оптоволокні значно більший за розмірами через свою комплектацію, відповідно його дещо легше збити зі стрілецької зброї. Також може страждати маневровість дрона через оптоволоконний кабель.

На сьогодні вони займають чи не перше місце у ворога за застосуванням. Їх у росіян є чимало, тому що оптоволоконний кабель виробляють у Китаї. Через те їх більше у Росії, ніж у Сил оборони України. Проте українські виробники протестували низку засобів, і успішні зразки вже законтрактувала держава,
– зауважив Юрій Федоренко.

За словами командира полку “Ахіллес”, вже до кінця весни переважна більшість структурних підрозділів Сил оборони зможе ознайомитись з принципом роботи дронів на оптоволокні.

“На кінець літа на деяких відтинках за кількістю дронів ми спробуємо вийти у паритет з противником. Але, якщо говорити про всю лінію боєзіткнення, ворог об’єктивно переважатиме до кінця цього року”, – констатував військовий.

Варто додати, що дрони на оптоволокні справді можуть ефективно підвищувати ураження ворожих позицій та техніки, зокрема й тому, що ними легше керувати у лісній місцевості. На відміну від звичайних дронів, сигнал в оптоволоконних не втрачається, що дає змогу операторам керувати ними до “переможного кінця”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини