Скасування мажоритарки, зниження бар’єру, імперативний мандат: про що Зеленський домовлявся з лідерами фракцій

1022

Дострокові вибори до Верховної Ради можуть відбутися вже за новим виборчим законодавством

Про це розповів після консультації з президентом України Володимиром Зеленським лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко, передає Еспресо.TV.

“Консультації відбулися. Дострокові вибори будуть. Розраховуємо, що змінять виборче законодавство. Президент направив лист до голови парламенту про проведення позачергового засідання Верховної Ради для зміни виборчого законодавства: орієнтовано вибори 21 липня. Указ з’явиться завтра”, – сказав Ляшко.

Своєю чергою представник депутатської групи партії “Відродження” нардеп Віталій Хомутиннік зазначив, що Зеленський запропонував скасувати мажоритарну виборчу систему та знизити бар’єр проходження до Ради до 3%. Крім того, обговорювалися пропозиції щодо імперативного мандату.

“Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести коротенький законопроект із кількома правками. Перша правка – це скасувати мажоритарну систему, друга правка – знизити бар’єр до 3%. Ще дискутувалася третя правка – вона була запропонована від фракцій – це уточнення норм про імперативний мандат”, – сказав Хомутиннік.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини