Скандал у дитячій поліклініці: неочікуваний візит мера Черкас до медзакладу завершився службовим розслідуванням

1106

19 березня вранці у Черкасах розгорівся скандал довкола ситуації з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком, який звинуватив працівників черкаського лікувального закладу у вимаганні благодійних внесків.

Про це повідомляє “Про все”.

Як з’ясувалося, вранці міський голова відвідав черкаську дитячу поліклініку, де разом із донькою здавав аналізи в лабораторії першої педіатричної амбулаторії на вулиці Благовісній. Чиновника обурив неналежний стан приміщень лікувального закладу та факт збору “благодійної допомоги” з батьків працівниками закладу.

Як стало відомо “Про все” із власних джерел, внаслідок інциденту Анатолій Бондаренко викликав на місце події керівника профільного департаменту Олега Стадника та ініціював проведення службового розслідування за цим фактом.

У коментарі “Про все” Анатолій Бондаренко розповів подробиці інциденту, учасником якого він став.

– Я сьогодні вранці повів свою доньку до дитячої поліклініки, щоб здати аналізи. Як і всі відвідувачі, простояв у черзі. Коли ми здавали аналізи, то в кабінеті лабораторії я помітив коробку з благодійними внесками та запитав у медиків, що це таке. У відповідь почув, що вони збирають у відвідувачів поліклініки “благодійні внески”. Вони (медики – ред.) мене спочатку не впізнали. Тоді всі полякалися, схопили ту коробку і сховали, – розповів міський голова. – І справа не лише у зборі благодійних внесків, а ще й у неорганізованості роботи закладу. Мені тепер цікаво, чим займається керівництво профільного департаменту. Я відразу ж викликав їх на місце і наказав провести перевірку за цим фактом.

Міський голова зазначив, що за результатами службового розслідування винних осіб буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

– Навіщо ми запроваджували електронну чергу та інші методи, щоб спростити роботу медичного персоналу? Ми виділяємо десятки мільйонів на медичні заклади, а в них – ні світла в коридорах немає, ні туалетного паперу у вбиральнях. У мене складається враження, що керівник профільного департаменту міг втратити контроль над діяльністю керівників таких медичних закладів, – зауважив Анатолій Бондаренко.

У відповідь на подію директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник опублікував допис на своїй сторінці у Фейсбук, де повідомив, що терміново дав доручення адміністрації дитячої лікарні з’ясувати причину появи боксу для благодійних внесків та встановити причетних до цього посадовців.

– Шановне товариство! Вранішній інцидент в лабораторії першої педіатричної амбулаторії на Благовісній, який викликав справедливий гнів і обурення міського голови та батьків із дітьми, потребує реагування. Нагадую, що одним із пунктів угоди між Національною службою здоров’я України та Центрами сімейної медицини є пункт про заборону вимагання будь-яких оплат і коштів. Покарання: розірвання угоди і припинення фінансування. Про будь-які факти вимагання в Центрах сімейної медицини і їх педіатричних філіях прошу повідомляти Департамент охорони здоров’я, – повідомив чиновник.

У коментарі “Про все” головний медик Черкас зазначив, що в ході вказаних подій міський голова попросив інших відвідувачів поліклініки теж написати скарги на такі дії медиків. Зібрані факти детально дослідять.

– Ситуація проста, міський голова прийшов до поліклініки з донькою на лабораторне обстеження та стояв разом з усіма в черзі. Ну, а батьки інших дітей скористалися моментом і поскаржились йому на все, що їх не влаштовує у черкаській педіатрії, – повідомив чиновник. – Зараз ми розбираємось, що то була за коробка (для благодійних внесків – ред.), хто її поклав і чи причетні до того медичні працівники.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини