Скандал навколо випускного: у Чернігові скасували танок хлопця на інвалідному візку

1511

В одному із чернігівських колегіумів скасували танець хлопця на інвалідному візку. Дівчині, яка хотіла станцювати з ним, натякнули, що хлопець із інвалідністю може зіпсувати святкову атмосферу, йдеться в сюжеті ТСН

Пристрасну румбу пара готувала кілька місяців, її  збиралися показати на випускному дівчини, однак виявилося, що такий танок колегіуму не потрібен. Про це заявила класна керівниця школярки. “Була така фраза: Єва, ти ж розумієш, що це буде нудно, ти ж там будеш одна. Я кажу: я буду не одна, я буду зі своїм партнером, тим більше, він на візку. І вона так промовчала і сказала: а, він буде на візку. І продовжила говорити, що це буде нудно”, – розповіла Єва Шестак. Схожі слова пролунали і від завуча, коли Єва з тренером прийшли вирішувати конфлікт. “Першою фразою було, що в них рівень заходу. Я все розумію, звичайно, це випускний. Але коли кажуть, що тут рівень, то відповідно, у нас не рівень”, – каже тренер Юлія Дмитренко.

Інвалідність хлопець дістав у 6 років – через пухлину у спинному мозку у нього відмовили руки та ноги. Утворення видалили, однак лише тяжкою працею вдалося частково відновити рухливість. “Було по чотири тренування вдома”, – каже мама Ірина Гірчук. Даня навчився жити із інвалідністю, з Євою вони вже танцюють близько трьох років, разом стали бронзовими призерами України. Свою майстерність хотіли показати і на її випускному, але не вийшло. “Більш за все образливо за партнерку, в якої випускний, і вона хотіла провести не в такому вигляді”, – каже Даниїл Гірчук.

Класний керівник Єви наголошує, що вона хлопчика не ображала і рівень номера не коментувала, а просто повідомила: має узгодити сценарій із керівництвом. “Я не коментувала, що це дитятко з інвалідністю, що це номер не того рівня. Це слово не звучало. Я просто пояснила, що це зараз вирішую не я”, – стверджує вчитель колегіуму № 11 Вікторія Ліхута. Виступ Єви та Дані таки внесли до сценарію, але їхніх батьків це не вдовольнило, бо вибачень вони так і не почули, тож вимагають звільнення вчителя.

Щоби опоненти знайшли спільну мову, вирішили зібрати їх за одним столом. Туди прийшли й однокласники Єви, які стали на захист вчительки. Мирної розмови не вийшло – сторони кричали одна на одну та сипали звинуваченнями. Плакали і діти, і батьки – врешті Вікторія Вікторівна таки вибачилась перед Євою, її ж прикладу послідував й 11-А. Однак Єва каже, що щирості не відчула, а вибачились лише тому, що були камери. “Коли камери вимкнули, діти просто почали знову мене ігнорувати”, – каже дівчина. Врешті Єва вирішила не виступати на своєму випускному, але станцює в 15-му ліцеї Чернігова, де навчається Даня. Після скандалу в колегіумі, пару запросили виступити там.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини