Що потрібно знати про Великий Понеділок – Початок страсного тижня 2018

1426

Великий Понеділок – понеділок Страсного тижня Великого посту.

Страсний тиждень присвячений спогадам останніх днів земного життя Спасителя, Його страждань на Хресті, смерті і поховання. По величі і важливості подій які відбувалися кожен день Страсного тижня називається святим і великим. Ці освячені дні сприймаються віруючими як Божественне свято, осяяний радісним свідомістю отриманого спасіння через страждання і смерть Спасителя.

Тому в ці святі дні не відбуваються ні пам’яті святих, ні поминання покійних, ні молебні співу. Як у всі великі свята, Церква і в ці дні закликає віруючих прийняти духовну участь у цих богослужіннях і стати причасниками священних спогадів. З апостольських часів дні Страсної седмиці були в глибокій пошані у християн. Віруючі проводили Страсну седмицю в суворій стриманості, ревної молитви, подвиги чесноти і милосердя. Всі служби Страсної седмиці, відрізняються глибиною благочестивих переживань, споглядань, особливою умилительностью і тривалістю, розташовані так, що в них жваво і поступово відтворюється історія страждань Спасителя, Його останні Божественні настанови. У перші три дні Страсної седмиці Церква готує вірян до гідного споглядання і серцевій співучасті в Хресні страждання Спасителя. У Великий понеділок Церква згадує старозавітного патріарха Йосипа Прекрасного, із заздрості проданого братами в Єгипет, прообразовавшего страждання Спасителя.

Крім того, в цей день згадується висушення Господом покритої багатим листям, але безплідною смоковниці, служить образом лицемірних книжників і фарисеїв, у яких, незважаючи на їх зовнішню побожність, Господь не знайшов добрих плодів віри й благочестя, а тільки лицемірну тінь Закону. Подібна безплідною, засохлої смоковниці всяка душа, що не приносить духовних плодів — істинного покаяння, віри, молитви і добрих справ.

Джерело: Від Тарнополя до Тернополя

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини