27 листопада на благодійному мистецькому аукціоні ArtAid на користь волонтерів фронтової медичної служби “Ульф” зібрали майже мільйон гривень.
Як повідомляє Цензор.НЕТ, найбільше заплатили за картину Гамлета Зіньківського – при стартовій ціні 15 000 грн її було продано за 220 000 грн.
Зібраних грошей виявилося в 11 разів більше за необхідну медикам суму 90 000 грн. Тому, крім заявленого апарату для виявлення внутрішніх кровотеч UProbe4-5C, “Ульф” куплять на виручені гроші позашляховик.
Важливою справою став апарат для швидкого виявлення внутрішньої кровотечі бездротовий конвексний датчик UProbe4-5C і планшет для нього. Вартість апарату і планшета – 90 000 грн, а зібрали набагато більше. За словами організаторів, такий результат розглядався, і у медиків “Ульф” був запасний план на випадок непередбаченої виручки – їм потрібен старий позашляховик Nissan Patrol 1987р. А оскільки грошей було зібрано набагато більше необхідної суми, організатори визнали правильним виділити частину коштів на компенсацію роботи художників.
“Ми не розраховували на таку суму, але ми знали, що після датчика нашою наступною метою буде позашляховик. Тому гроші підуть на його придбання, – розповіла волонтер “Ульфа” Юлія Сидорова. За її словами, це буде автомобіль для доставки поранених із самої лінії фронту до мікроавтобусів – досить міцний, здатний долати перешкоди і їхати бездоріжжям, і в якому можна обладнати зручне місце для транспортування людини. “Ми придивлялися до вживаного Nissan Patrol, але це сталося так раптово, треба подивитися, які є ще варіанти, – додала волонтерка. – Це, звичайно, клопоти, але приємні. Дякуємо всім, хто допоміг нам”.
Як зізнався перед відкриттям торгів Жадан, проведення аукціону в Щедрий вівторок – чистий збіг. “Ми тільки 27 листопада дізналися, що перший вівторок після чорної п’ятниці – міжнародний день благодійності. Мабуть, це хороший знак”.
Загалом на аукціоні було виставлено 19 робіт 16 художників, серед яких – знакові для українського мистецтва Павло Маков, Роман Мінін і Гамлет Зіньковський.
Нагадаємо, аукціон ArtAid ініціювали письменник Сергій Жадан, який дружить із медиками з “Ульф” з 2014 року, і Олег Дроздов, засновник Харківської школи архітектури. ХША ж надала приміщення, а український бізнесмен, засновник групи “Агротрейд” і керівник благодійного фонду “Україна XXI” Всеволод Кожемяко запрошував на аукціон потенційних покупців. Також в організації аукціону брали участь hudpromloft, Ейфорія event service і PR-агентство Bagels & Letters.
Відбір картин здійснили разом арт-кураторка галереї HudpromLoft Дарина Хрісанфова і засновник Харківської школи архітектури Олег Дроздов. “У нас є багато авторів, які поєднують у собі якості відповідальних громадян і хороших художників. І виявилося, що це коло дуже широке, – поділився перед початком торгів Олег Дроздов. – Сподіваюся, для щасливих володарів цих картин, вони стануть частиною сімейної культури, родинної пам’яті”.
Першим свою роботу представив Роман Мінін – картину “Швидка допомога” він писав перед аукціоном, привіз її ще незалакованою, вкривав лаком вже в ХША. За словами художника, до картини додається пісня – вона нанесена тайнописом уздовж лівого краю “Швидкої допомоги”. “Пісня про те, що треба гнати”, – розповів Мінін.
Всі автори, чиї роботи продавалися на аукціоні, вважають допомогу і благодійність своїм обов’язком не тільки як художників, а й як громадян: “У грудні буде рік, як одну ніч на тиждень я чергую на Південному Посту – це таке місце на харківському залізничному вокзалі, де зупиняються солдати, які їдуть на фронт або з фронту, чекають свій поїзд, – розповів Гамлет Зіньковський. – з 10 вечора до 8 ранку я чергую: годую вечерею, напоюю чаєм, укладаю спати і буджу, стежу, щоб не проспали свій потяг”.
Крім роботи Гамлета Зіньківського “Мій будинок успіху стоїть на пагорбі, збудованому з помилок і невдач”, яку продали за 220 000 долл, найбільше грошей віддали за дві невеликі роботи графіка Павла Макова – 185 000 і 110 000 дол, і за ще одну картину Романа Мініна – “Шахтарі пишуть листа Данте” – 90 000 грн.
Павло Маков задоволений результатами аукціону: “Я завжди беру участь у таких акціях. Я апріорі згоден. Адже якщо речі, які я роблю своїми руками, можна продати, а гроші віддати для потрібної суспільству справи, чом би й ні?”
Наступного ранку Сергій Жадан написав у Фейсбуці: “Часто запитують, чи змінився Харків за останні чотири роки. Так от, на мою суб’єктивну думку, Харків за останні чотири роки не змінився. Харків продовжує підтримувати українську армію. І працює на українську перемогу”.