У Харкові епідемія коронавірусу продовжує набирати обертів, захворюваність і смертність продовжують рости. За словами лікарів, багатьом пацієнтам змушені відмовляти в госпіталізації, адже місць у лікарнях просто немає. На одне ліжко в реанімації в черзі може бути до чотирьох осіб. Місце звільняється лише тоді, коли хтось помирає.
Коронавірус б’є з новою силою, але маски все одно носити не хочуть
Ситуація з коронавірусом у Харкові й області дуже складна. Останніми днями в регіоні фіксується понад 1500 випадків захворювання на добу. Це один із найвищих показників по Україні, передає Обозреватель.
І хоч в області настав час вводити обмеження для “червоної” зони карантину, робити цього ніхто не поспішає. Масові заходи й надалі проводяться.
“Ось нещодавно пенсіонерів зібрали у великому концертному залі, кажуть, людей було більше двох тисяч. Вручали якісь грамоти. Я маму туди не пустила! Як можна в розпал епідемії збирати людей похилого віку, щоб потім вони захворіли?” – обурюється мешканка Харкова Ганна Стеценко.
За словами жінки, в місті постійно відкривають парки, проводять різні змагання, а в метро половина пасажирів їздить без масок, у наземному громадському транспорті таких людей ще більше.
Відомий у Харкові лікар-анестезіолог, професор Володимир Корсунов опублікував у Facebook відео з чергою з машин швидкої допомоги до приймального відділення обласної лікарні.
“Вітаю ковідоскептиків, антивакцинаторів, тих, кому набридають маски! Ми вас чекаємо, якщо будуть місця в лікарнях… Не просіть про допомогу, не дзвоніть, що ваших рідних не везуть до лікарні, тому що місць немає, ходіть і далі на концерти, в нічні клуби, не надівайте маски в транспорті й супермаркетах – ви самі визначили свою долю і своїх близьких”, – написав він.
https://www.facebook.com/korsunoff/videos/290027086282728/?t=0
“Хтось помер, тоді місце звільняється”
Водночас у Харкові практично не залишилося місць для пацієнтів.
“Заповнюваність лікарень така, що на кожне місце з СІПАП черга по 2-4 людини. Хтось помер, місце звільняється”, – розповів один із лікарів, який не захотів афішувати своє ім’я.
Один із фельдшерів швидкої допомоги повідомив, що бувають дні, коли вони не можуть знайти вільне місце для хворого.
“Сатурація падає, людину терміново треба везти в лікарню на кисень, інакше вона помре. А місць немає, навіть в області немає. Ми дістаємо свій балон, якось роздихуємо людину, сатурацію піднімемо і залишаємо вдома. Через 6-8 годин вона знову дзвонить у швидку, знову їде бригада, знову те ж саме. Моя напарниця плаче, коли йде від таких пацієнтів. Ми ж розуміємо, що людина до ранку може просто не дожити”, – говорить він.
За словами Корсунова, вільних апаратів ШВЛ не вистачає. Але й ті, що є, можуть врятувати не всіх.
У харківських реанімаціях більшість важких хворих – невакциновані. Як кажуть в обласній інфекційній лікарні, тих, хто зробив щеплення, тут приблизно 4%.
За словами керівниці Харківського обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Ірини Пирогової, серед пацієнтів, які потрапляють у відділення інтенсивної терапії, щеплених меншість – від 6 до 10%.
У поліклініках черги “завдовжки” в шість годин
Через різке зростання хворих на COVID-19 зросла ціна і на дефіцитний препарат ремдесівір. В Україні він не зареєстрований, везуть його контрабандою. Як кажуть лікарі, для найважчих пацієнтів потрібно по 6 ампул, це як останній шанс вижити. Ще недавно одна така ампула коштувала 70 доларів, а зараз її ціна близько 100-150 доларів.
У поліклініках Харкова теж пекло. Із самого ранку там шикуються величезні черги хворих. Уже мало хто записується в електронну чергу, охочих потрапити до лікаря набагато більше, ніж місць. Пацієнти кашляють, стоять із температурою, у середньому очікування в такій черзі становить шість годин.
Через це в Харківській адміністрації напередодні заявили, що люди можуть не приходити на прийом до поліклініки, а чекати сімейного лікаря вдома.