Розробили проект іспиту на володіння державною мовою

896

Міністерство освіти та науки України підготувало порядок проведення іспитів з володіння державною мовою.

Іспити повинні будуть пройти особи, які претендують на зайняття посад держслужбовців, юристів, медиків та інших, визначених частиною першою статті 9 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, – пише Газета.юа.

Класифікація рівнів володіння державною мовою та вимоги до них буде розроблювати і затверджувати Національна комісія зі стандартів державної мови, яка організовує та проводить конкурс.

Комісія має призначити організації, які будуть проводити іспит.

Іспит буде складатися з усної та письмової частин. Комісія може встановити особливі вимоги для складення іспиту особами з особливостями зору, слуху та мовлення.

Письмова частина іспиту триватиме 60 хв. Усна частина іспиту триває до 45 хв. 20 хв відводиться на підготовку відповіді.

За результатами іспиту особа отримає державний сертифікат про рівень володіння державною мовою. Він безкоштовний і діє безстроково.

Мовний закон передбачає штрафи для чиновників, які публічно відмовились спілкуватися українською. Посадовець зобов’язаний виступати або давати коментарі державною мовою.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини