“Розп’ятого хлопчика” зі Слов’янська згадали в американському серіалі “Батьківщина”

1267

Герої серіалу згадують про подію як про фейкову новину.

У серіалі “Батьківщина” згадали фейкову новину про “розп’ятого хлопчика”

Про це інформує Дзеркало тижня.

В американському серіалі “Батьківщина” з’явилася згадка про “розп’ятого хлопчика” зі Слов’янська, інформація про якого була поширена російськими ЗМІ в 2014 році. На згадку звернули увагу користувачі Twitter.

Герої серіалу обговорюють новину, відзначаючи, що вона є фейковою і нічого подібного насправді не відбувалося. Епізод увійшов у п’яту серію сьомого сезону серіалу, яка вийшла на екрани 12 березня.

Сюжет про “розп’ятого хлопчика” був показаний 12 і 13 липня 2014 року російським “Первым каналом” і отримав широкий резонанс у ЗМІ. Героїня сюжету, яка фігурує як “біженка зі Слов’янська”, розповідає про те, що українські військові на очах у матері і інших жінок “маленького хлопчика, в трусиках, у футболці, як Ісуса, на дошку оголошень прибили”.

Ніяких підтверджень цих слів опубліковано не було. Пізніше ряд видань звернув увагу на те, що інформація в сюжеті не відповідає дійсності. Зокрема, “біженка зі Слов’янська” називає головну площу міста площею Леніна, у той час як насправді вона називається площею Жовтневої революції. Опитані жителі Слов’янська також не підтвердили того, що даний факт відбувалося насправді.

Раніше видання Washington Post писало, щопропаганда Кремля стала небезпечнішою, ніж за часів Холодної війни. Тоді більшість американців отримували новини та інформацію через спеціальні посередницькі платформи. Репортери і редактори грали роль професійних охоронців, які контролювали, що потрапляє у ЗМІ. Зараз цей механізм не працює.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини