Розкрадав авторські гроші, – Харчишин пройшовся по Лисиці, який дав Польщі 0 на Євробаченні

3485

Після Євробачення-2022 в Україні розгорівся скандал. Хоч Kalush Orchestra виграв на конкурсі, країні стало образливо за Польщу, якій наше журі не дало жодного балу. Лідер гурту “Друга ріка” думає, що все через Вадима Лисицю. По саундпродюсеру співак “пройшовся” вздовж і впоперек.

Після фіналу Євробачення-2022 Україні стало прикро за Польщу, яка за час війни прихистила й обігріла більш як 3 мільйони наших співвітчизників, а ми віддячили їй нулем на пісенному конкурсі. Валерій Харчишин теж вважає, що це не по-людськи, передає 24 канал.

Соліст “Другої ріки” наголошує, що пісня Охмана була не найгіршою, але Україні не варто відкидати соціальну складову, бо “наші діти нині живі та захищені в Польщі”. Тож усю відповідальність за лажу з балами національного журі Харчишин поклав на саундпродюсера Вадима Лисицю, який його очолював. Він розкрив темні віхи його музичної кар’єри – роботу на Росії та скандал з роялті.

Про роботу на Росії

Валерій Харчишин розповів, що Вадим Лисиця був пов’язаний з лейблом Warner Russia, який викупив американський мільярдер Леонард Блаватнік за нібито гроші Путіна. Навіть після 2014 року продюсер допомагав Кремлю “просувати русскій мір” по всьому світу. Крім того, він тісно співпрацював з гастролеркою Лободою.

До і протягом Революції гідності, певний час після анексії Криму працював у Московії директором одного з напрямків Warner Russia… Вадим Лисиця протягом останніх років неодноразово літав до Москви, звітувати про свої творчі здобутки зі Світланою Лободою – у ролі музичного продюсера та звукоінженерити її лайви на найбільших аренах Раші,
видав Валерій Харчишин.

Про розкрадання авторських роялті

Співак також нагадав, що Вадим Лисиця керує організаціями, які збирають і виплачують музикантам роялті. З подільниками він нібито “розкрадав авторські гроші”, а його друг Олександр Нікін сунув депутату хабар, щоб “знести невигідний для нього законопроєкт” про авторські права в Україні.

“Лисиця, Нікін, Долінський і ще декілька осіб, за підозрою слідства, причетні до розкрадання мільйонів авторських роялті. Ця мерзота, як спрут пролізла у темні шпарини й заробляла на авторах країни”, – дорікнув Харчишин.

Роялті – це грошова винагорода, яку отримує автор за використання його твору. У світовій практиці це головне джерело прибутку авторів.

Якщо у вас є якісь сумніви щодо того, що нулі Польщі були виставлені ненавмисно, що хтось просто не врахував політичний контекст, відкиньте ці сумніви! Вата нікуди не поділась і небезпечна більше орків, яких хлопці хоч бачать на передовій,
різко заявив Валерій Харчишин.

“Або Лисиця не дуже розумний, тому постійно х**рить у граблі, або все врахував і зробив це свідомо, хоч і дуже не хочеться вірити, що його дії спрямовані на те, аби підірвати підтримку України поляками”, – завершив артист.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини