Росіяни рвуться в Україну навіть зі “з’їденим паспортом”: що відбувається на кордоні і кого впіймали

2324

Майже три тисячі громадян Російської Федерації 2020 року не пустили в Україну. А багатьом “знаменитостям” країни-агресора тепер надовго заборонили в’їзд.

Що відбувається на кордоні, хто з росіян і за що “впіймався” – пише OBOZREVATEL.

Потік зменшився, але порушники “не сплять”

Як розповів представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко, у 2020 році пасажиро-транспортний потік серйозно зменшився.

“Причина в пандемії COVID-19 і, відповідно, в обмеженнях, які діють в Україні й на кордонах інших країн. Якщо в 2019 році ДПСУ забезпечила оформлення і пропуск 94 мільйонам осіб, то за 11 місяців 2020 року – трохи більше ніж 31 млн”, – розповів Демченко.

Двадцять тисяч іноземців (серед них 2 700 громадян РФ) цього року не пустили в нашу країну.

“Вони отримали відмову в перетині кордону переважно через непідтверджену мету поїздки, перевищення терміну перебування, заборону в’їзду та інших обставин”, – додав представник Держприкордонслужби.

В Україну не впустили 20 тисяч іноземців

Через Росію в Крим? Заборона на кілька років

Виявлення осіб, які незаконно відвідували тимчасово окуповані території України, – ще один “біль” прикордонників. До того ж, каже Демченко, це стосується й іноземців, і громадян України, які порушують Порядок в’їзду та виїзду.

Їх викривають безпосередньо на кордоні під час спроби перетину.

“Для цього ретельно аналізується вся наявна інформація, зокрема, з відкритих джерел. У нас активно працює оперативний блок, який видобуває інформацію про таких осіб. Крім того, на офіційному сайті діє розділ” СТОП-ЛИСТ”, який дає змогу громадянам повідомити правоохоронцям про осіб, які незаконно відвідували Крим”, – пояснили в Держприкордонслужбі.

Перевірка на кордоні

Набагато простіше засікти на порушенні публічних персон країни-агресора. У своїх соціальних мережах вони фіксують мало не кожен крок. Зокрема, російські “зірки” неодноразово викладали фото з гастролей в окупованому Криму, куди вони добиралися прямо з Росії. А це порушення.

За словами Андрія Демченка, усього з початку 2020 року в пунктах пропуску складено понад 9 600 адмінпротоколів за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

“Якщо говорити про іноземних громадян, то за таке порушення вони не тільки притягаються до адміністративної відповідальності, але їм ще й забороняється в’їзд в Україну терміном на три роки. Однак якщо протягом трьох років іноземець спробував повторно в’їхати, то заборона продовжується на 10 років”, – додав представник ДПСУ.

З’їдений паспорт і пониклі обличчя

Серед громадян РФ, яких не пустили у 2020 році в Україну, чимало знаменитостей і пропагандистів. Деякі з них саме й “засвітилися” на незаконному відвідуванні Криму.

Співрозмовник видання, який працює в одному з пунктів пропуску, розповів, що деякі росіяни спокійно поставилися до заборони на в’їзд, оскільки розуміли, що раніше порушували. Інші ж намагалися будь-яким способом переконати українських прикордонників.

“Агресії з їхнього боку не було, але бувало емоційне, скажімо так, сприйняття. Вони прекрасно розуміють, куди їдуть, готуються до цього. Деякі чистять телефони від зайвої інформації – підчищають пости в соціальних мережах із “небезпечними” фотографіями або висловлюваннями на адресу України, наших військових”, – розповіло джерело.

За його словами, деякі росіяни вперто намагаються проникнути в Україну, незважаючи на чинну заборону.

Блогерка Наталія Краснова

“Наприклад, “відзначилася” російська блогерка Наталія Краснова. Через незаконне відвідування окупованого Криму в 2018 році їй на три роки заборонили в’їзд в Україну. Щоб обдурити прикордонників, вона замінила старий паспорт на новий – без позначки про заборону в’їзду. Попередній документ, за її словами, “з’їв собака”. Номер не вдався – і тепер термін заборони подовжили до 10 років”, – зазначив співрозмовник.

Кому з російських акторів, музикантів, журналістів заборонили в’їзд в Україну:

Кирило Гребенщиков, актор, в Україні планував приєднатися до телевізійних зйомок;

Актор Кирило Гребенщиков.

Борис Корчевніков, ведучий каналу “Росія-1”, генеральний директор російського релігійного телеканалу “Спас”;

Антон Пампушний, актор, прибув в Україну на зйомки. Навідріз відмовлявся визнавати відвідування анексованої Росією української території. Однак на представлені прикордонниками докази про його перебування на одному з фестивалів у Криму він не зміг відповісти;

Актор Антон Пампушний.

Петро Мамонов, музикант, гурт “Звуки Му”, актор, радіоведучий;

Світлана Чебан, ведуча новин на телеканалі “РБК”, планувала проїхати транзитом;

Ігор Завідей, оператор “Russia Today”, незаконно відвідував окуповані Крим і Донбас (у відкритих джерелах також повідомлялося, що у вересні напав на журналіста “Радіо Свобода” в Мінську);

Ігор Завідей на "Миротворці"

Олексій Петрушка, кореспондент російського телеканалу “НТВ”. Під час розмови всіляко заперечував своє перебування в Криму, проте почав плутатися у своїх відповідях на запитання правоохоронців. Після неспростовних доказів росіянин таки згадав, як він туди потрапив у 2018 році;

Олександра Мітрошина, російська блогерка, намагалася потрапити до Києва для зустрічі з фанатами;

Блогерка Олександра Мітрошина.

Ігор Ліванов, Олена Корікова та Павло Баршак, російські актори, учасники ліричної комедії “Ідеальний свідок”. Їх виявили в одному з пунктів пропуску на кордоні з Молдовою. Після завершення всіх процедур і притягнення до відповідальності за незаконне відвідування Криму їх повернули назад. Однак уже через кілька годин ця група іноземців знову з’явилася на українському кордоні, але в іншому пункті пропуску. Наслідком таких їхніх дій стала заборона на в’їзд терміном на 3 і 10 років;

Афіша "Ідеального свідка".

Група з п’яти громадян РФ – Дмитро Сидорин, Андрій Фрольченков, Катерина Дементьєва, Олександр Мурашов і Катерина Білоусова – їхала до Києва проводити тренінги та лекції з журналістики.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини