Росія не повинна «пхати свого носа» у справи інтеграції України в НАТО, – генсек НАТО Столтенберг

2044

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, відповідаючи на питання канадського журналіста, зазначив, що Росія не має право впливати на питання членства України в НАТО.

“Ми підтримуємо зусилля України просуватись на шляху до членства. Ми допомагаємо їм втілювати реформи”, – зауважив посадовець в інтерв’ю канадському виданню The Chronicle Herald цього тижня, пише Голос Америки.

Столтенберґ підкреслив, що Україна та 29 країн-членів НАТО вирішуватимуть питання членства в альянсі України, а “Росія не має права ветувати цей процес”.

“Звичайно Україна зараз зосереджується на реформах, щоб мати можливість досягти стандартів НАТО і на цьому основний фокус”, – додав він.

Підтримка України була важливою темою візиту Столтенберґа до Канади цього тижня.

“Канада відіграє ключову роль у забезпеченні міжнародної безпеки, включаючи через керівництво присутністю НАТО в Латвії та Іраку та підтримку наших партнерів, таких як Україна”, – заявив Столтенберґ за результатами своєї зустрічі з канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо.

Трюдо, в свою чергу, також відзначив роль Канади в НАТО з підтримки України.

“В якості країни-засновника Канада відіграє ключову роль у НАТО, – наголосив посадовець.

– Сьогодні ми зосереджуємося на відданості Канади Альянсові і нашому лідерстві у просуванні миру та безпеки, включаючи через нашу участь в Латвії, Іраку та Україні і зусилля з збільшення кількості жінок у військовому керівництві”, – наголосив канадський прем’єр.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини