При неділі захотілося мені солоденького.
Хто давніше читає моя дописи, той міг помітити, що в мене небагато переписів на солодке. Все просто – я його (солодке) не дуже люблю. Але от деколи буває щось находить – і я печу цілком для себе не властиве. Як, наприклад, рогалики з конфітурою.
Переписів тіста на рогалики є стотисяч різних, як і ідей чим їх начинити. В мене цього разу це моє улюблене крухо-дріжджове тісто, а всередині – конфітура з рожі. Але я зроблю невеличкий екскурс у варіанти переписів, щоб вам було простіше знайти свій улюблений.
1 варіант – власне той, що на знимках –
Рогалики “мої”
1.5 шклянки пшеничної муки + 1.5 шклянки кукурудзяної муки
1 пачка масла (200 грам)
1 яйце
1 шклянка сметани або кефіру
1 пачечка сухих дріжджів (12 грам)
1 ложка цукру, дрібка солі
Обидві муки змішати, потерти холодне масло і швиденько долоням перетерти в крупку. Додати цукор, сіль, яйце. Дріжджі розмішати в сметані і на ній замісити тісто. Якщо треба більше рідини – домішувати сметаною, якщо більше муки – підсипати. Тісто виходить масним і пластичним.
Тісто накрити плівкою і поставити в холодильник щонайменше на годину. Потім, як тісто вистигне – відрізати по кавалку, розтачувати на стільниці, вирізати коло см 20 в діаметрі (я ставлю таріль і обводжу його ножем), ділити його на 6-8 сегментів, на широкий край намащувати трохи конфітури і скручувати рогалички.
На застелене папером деко такі рогалики треба викладати на відстані щонайменше 2 см один від одного, хвостиком донизу, ледь підгинаючи рогалик у півмісяць (хоча можна лишати і рівнонькими). Теж їх можна змазати жовтком і посипати коричневим цукром, як це зробила я, але можна і не заморочуватися.
Печуться такі рогалики з конфітурою хв 15-20 при температурі 200-210*С. Як спечуться – то ще теплими густо посипати цукром-пудрою.
Ругелах з журавлиною і горіхами
Цей перепис я багато років тому зкопіпастила з якогось сайту про ашкеназійську кухню, і вони мене зачарували своїм смаком. Пекла я їх 2 чи 3 рази, але лиш тому, що поморочитися з ними треба троха більше, ніж з моїми.
Тісто:
2,5 шклянки муки
чверть шклянки цукру
пів ложечки солі
ложечка порошку до печива
цедра помаранчі або цитрини
250 грам холодного масла (в переписі йшлося про соєве, я так розумію, щоб не порушувати кашруту)
250 грам сиру, перетертого через сито або блендером
1 яйце
цукор, цукрова пудра
Журавлинова конфітура:
2,5 шклянки журавлини
1 помаранча – цедру стерти, розрізати, вибрати насіння
2 ложки натертого на терці свіжого імбиру
пів шклянки цукру, 1 ложка меду
Горіхова суміш:
Шклянка волоських горіхів (або суміші – волоські, ліщина, миґдаль), сушена журавлина, цинамон.
Тісто замішуємо приблизно так само, як в моєму варіанті:
Мука + цукор + сіль + порошок до печеня + цедра – > змішати в мисці. Масло втерти до мучної суміші, і швидко перетерти пальцями в крупку. Додати сир і швидко замісити тісто. Зліпити тісто в цеглинку, порізати на 6 частин, кожну обгорнути плівкою і покласти в холодильник щонайменше на годину.
Журавлинова конфітура – всі складники зблендерувати, але так, щоб залишилася негруба структура. Заварити в банячку на середньому вогні хвилин 15. Вистудити.
Горіхова суміш – всі складники переблендерувати.
І тут починається момент, складніший, ніж у мене – загортання ругелах:
Тісто розтачуємо, вирізаємо коло, ділимо його на сегменти. Кожен сегмент потрібно намастити журавлиновою конфітурою, не доходячи до “гострого кута” на 1 см. Зверху – присипати горіховою сумішшю. Загорнути.
Пекти на бляшці, застеленій пергаментом, при 190*С десь зо 20 хв.
Чим мені більше подобається мій перепис (ну, крім того, що він мій)? З цього тіста можна робити рогалики і з солодкою і з соленою начинками – чи з рожою, як оце на знимках, чи з бринзьою з зелениною, чи з тушкованою капустою, чи з меленим вареним м’яском, чи з твердим сиром, наприклад. Є лиш один момент – якщо я роблю рогалики з несолодкими начинками, то тісто ріжу квадратами, і загортаю в рурку з відкритими кінчиками.
Чим мені більше подобається ругелах за другим переписом? – абсолютно фантастична начинка! Тісто – добре, але пасуватиме тільки для солодких начинок.
А ви собі спробуйте так, як більше припаде до душі і до шлунку 😉 До речі, з обох переписів виходить десь 60 рогаликів, але то залежить якого діаметру таріль і на скільки сегментів ви розрізатимете коло.
Фото: пані Стефа
Джерело: Пані Стефа