ПриватБанк підозрює Коломойського у відмиванні $470 млрд — Atlantic Council

1071

У нещодавно поданому позові ПриватБанку проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова до США, банк звинувачує олігархів у відмиванні 470 мільярдів доларів через кіпрські компанії — сума, еквівалентна двом ВВП Кіпру.

Про це йдеться у позові ПриватБанку проти його колишніх власників у суд штату Делавер, текст якого опублікувала аналітична компанія Atlantic Council – пише Громадське

Так, відповідно до позову, у 2006-2016 роках загальна сума наданих ПриватБанком кредитів кіпрським компаніям, за допомогою яких власники банку відмивали кошти, склала 470 мільярдів доларів (сторінка 78 звіту).

У разі, якщо юристи ПриватБанку доведуть цю суму у суді, це буде найбільший у світовій історії кейс з відмивання грошей однією групою осіб.

У Atlantic Council повідомляють, що схема відмивання коштів через ПриватБанк була занадто простою: гроші з банку переводилися до його дочірнього банку на Кіпрі. Звідти — юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували у купівлю нерухомості та низки компаній у США. Зокрема, відповідно до позову, колишні власники банку стали найбільшими власниками нерухомості у місті Клівленд, штат Огайо.

Окрім цього, Коломойський та Боголюбов, за посередництва своїх американських компаній, придбали у США низку металургійних заводів, які розташовані у різних штатах.

ПриватБанк у позові звинувачує своїх колишніх власників у привласненні «мільярдів доларів у ПриватБанку та відмиванні мільйонів доларів у США».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини