Церемонією спільного фотографування у складі батальйонної тактичної групи «Блекфут» завершилися для українських десантників навчання «Сейбр Джанкшн 2018» у Німеччині.
Рота 13-го окремого десантно-штурмового батальйону 95 бригада Десантно-штурмові війська Збройнi Сили України залучалася до активної фази цього навчання в складі багатонаціональної батальйонної тактичної групи «Блекфут».
Заявку на успіх українські десантники зробили вже в першу добу практичних дій, коли захопили польовий штаб батальйону супротивника. Не менш успішними стали й наступні епізоди – прорив оборони протилежної сторони та оборона спеціально збудованого для тренувань містечка Убенсдорф.
За словами командира батальйонної тактичної групи «Блекфут» капітана армії США Брендона Шортера, подібні навчання завжди дуже ефективні.
– А працювати з українцями було справжнім задоволенням. Вони дуже професійні і дуже агресивні бійці. Я навчився від них багато і, сподіваюся, стільки ж вони навчилися від мене. Хотів би побачити їх знову, якщо вони вирішать використати ще раз всі переваги такого виду навчань. До того ж, навряд чи є інші місця у світі, де можна проводити тренування на такому рівні. Особливо, якщо мати поряд професіоналів, що дуже важливо для командира, – сказав офіцер.
Як зазначив керівник українського контингенту майор Петро Маснюк, рота 13-го окремого десантно-штурмового батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади на цих навчаннях підтвердила той високий рівень підготовки, що був продемонстрований українцями на минулих подібних маневрах «Комбайнд Резолв».
– Наш підрозділ з честю виконав усі завдання керівництва OpFor, тобто сил протистояння. Командир десантно-штурмової роти часто проявляв власну ініціативу, але всі його рішення були в рамках загального плану навчань. Зрештою, такі підходи до практичних дій і дали ті результати, за якими ми спостерігали протягом останнього тижня.
Наші десантники вкотре довели, що вони добре підготовлені, ініціативні та сміливі воїни, – підсумував майор Петро Маснюк.
– Крім того, будь-які міжнародні навчання, це гарний спосіб поділитися досвідом і отримати спільні навички. Також це спосіб практично досягнути сумісності з нашими партнерами з країн НАТО у штабних процедурах, тактиці та інших питаннях взаємодії.
Джерело: