Потягом за кордон: 12 маршрутів з України

3404
Фото з відкритих джерел

Поїхати в подорож Європою можна не лише літаком чи на авто.

The Village Україна зібрала варіанти рейсів, які пропонує «Укрзалізниця».

Напрямок: Польща

Фото з відкритих джерел

Київ – Перемишль

ЧАС У ДОРОЗІ: 7 годин 25 хвилин або 9 годин 11 хвилин
ЦІНА: 511-784 грн

Поїзд сполученням Київ – Перемишль з’явився у грудні 2016 року. Тоді це був перший швидкісний потяг з України в Європу. У серпні 2017-го «Укрзалізниця» запустила другий поїзд за цим напрямком, але з видозміненим маршрутом.

Тож тепер потяг до Перемишля вирушає з Києва двічі на добу. Один – їде із зупинкою у Львові (долає маршрут за 7 годин 25 хвилин), інший – зупиняється у Вінниці, Хмельницькому, Тернополі та Львові (долає маршрут за 9 годин 11 хвилин).

Перемишль навряд може бути кінцевою точкою призначення, але дуже зручний як пересадочний пункт. З цього міста можна виїхати у будь-який куточок Польщі, а найзручніше – у Краків чи Вроцлав.

Одеса – Перемишль

ЧАС В ДОРОЗІ: 16 годин 19 хвилин
ЦІНА: від 1000 грн

На відміну від інших маршрутів до Перемишля, на цьому – ходить нічний поїзд. Тобто це не сидячий потяг, а класичний (є купейні вагони та вагони-люкс). В Україні він робить 13 зупинок, серед яких варто виділити Хмельницький, Тернопіль і Львів.

Здолбунів – Хелм

ЧАС У ДОРОЗІ: 5 годин 25 хвилин
ЦІНА: від 350 грн

Ще один швидкісний поїзд до Польщі, орієнтований переважно на доїзд до Любліна та Варшави. Хелм, як і Перемишль, навряд служить для когось кінцевою точкою призначення, а виїхати з цього міста у будь-якому іншому напрямку (крім Варшави та Любліна) достатньо проблематично.

В Україні поїзд зупиняється в Рівному, Ківерцях та Ковелі. Окрім того, є ще другий потяг до Хелму: він їде з Ковеля (тривалість поїздки – 2 години 48 хвилин). Щоправда, на літній сезон «Укрзалізниця» зменшила періодичність його відправлення, він курсує лише у вихідні.

Фото з відкритих джерел

Київ – Варшава

ЧАС У ДОРОЗІ: 17 годин 24 хвилини
ЦІНА:
від 1500 грн

Щоденний поїзд сполученням Київ – Варшава раніше був своєрідною заміною для авіаперельотів. Швидкісним його назвати не можна, оскільки в дорозі він перебуває понад 17 годин.

Відкриття бюджетних авіарейсів лоукостерами WizzAir та Ryanair, збільшення кількості рейсів авіакомпанією МАУ фактично нівелює доїзд до Варшави залізницею, оскільки за ті ж гроші можна долетіти набагато швидше. Але маршрут є і поки немає жодної інформації про те, що його планують закривати.

Фото з відкритих джерел

Львів – Гдиня

ЧАС У ДОРОЗІ: 19 годин 51 хвилина
ЦІНА:
від 2200 грн

Сезонний поїзд, який дає змогу українцям доїхати до польських курортів на Балтійському морі. Їде через усю Польщу – від Перемишля до Гдині. Робить безліч зупинок, серед яких варто виділити Краків, Варшаву та міста Трим’яста (Гданськ, Сопот, Гдиня).

Зважаючи на те, що авіакомпанія WizzAir відкрила рейси зі Львова до Гданська, залізничний маршрут втрачає актуальність.

Львів – Вроцлав

ЧАС У ДОРОЗІ: 15 годин 1 хвилина
ЦІНА:
від 1700 грн

Варіант для тих, хто не хоче їхати до Вроцлава з пересадкою у Перемишлі. Можливо, не такий швидкий – і точно дорожчий – варіант, але це все-таки прямий переїзд, який виключає фактор хвилювання за пересадку.

З іншого боку, зі Львова до Вроцлава можна долетіти, це буде швидше, а інколи й дешевше. Рейси з місцевого аеропорту виконуються майже щодня.

Напрямок: Румунія

Фото з відкритих джерел

Київ – Бухарест

ЧАС У ДОРОЗІ: 26 годин 42 хвилини
ЦІНА:
від 2800 грн

Безпересадковий вагон з Києва до Бухареста їздить лише раз на тиждень, щоп’ятниці. Тривалість поїздки – більш як доба. Конкуренції на напрямку фактично немає: до Бухареста можна доїхати хіба з прикордонної станції Вадул-Сірета.

Вадул-Сірет – Бухарест

ЧАС У ДОРОЗІ: 9 годин 7 хвилин
ЦІНА:
від 1000 грн

Вадул-Сірет – велика залізнична станція біля кордону з Румунією. Щоб туди дістатися, потрібно спершу доїхати до Чернівців, а потім пересісти на електричку до Вадул-Сірету. Велика перевага: розклад електричок складений спеціально під відправлення міжнародних рейсів з Вадул-Сірету, тому не доведеться витрачати багато часу очікування потяга.

Фото з відкритих джерел

Вадул-Сірет – Сучава

ЧАС У ДОРОЗІ: 2 години 3 хвилини
ЦІНА:
від 200 грн

Варіант для тих, хто хоче швидко і без проблем перетнути кордон з Румунією. Поїзд щоденний, у Сучаві розташований міжнародний аеропорт, з якого літає авіакомпанія WizzAir. Якихось визначних пам’яток у цьому місті немає, але Сучаву можна розглядати як один з варіантів для пересадки та подальшої подорожі Румунією.

Напрямок: інші країни

Фото з відкритих джерел

Київ – Відень (Австрія)

ЧАС У ДОРОЗІ: 22 години 14 хвилин
ЦІНА:
від 2800 грн

Безпересадковий вагон сполученням Київ – Відень був уперше запущений взимку 2017 року. У дорозі доведеться їхати майже добу. Крім Відня, цим поїздом можна доїхати також до угорських міст, зокрема до Будапешта. Їхати туди на шість годин менше.

Київ – Кошице (Словаччина)

ЧАС У ДОРОЗІ: 22 години 12 хвилин
ЦІНА:
від 1700 грн

Раніше були окремі потяги до Кошице і Братислави, але з часом «Укрзалізниця» залишила лише один з них. Кошице – одне з найбільших міст на сході Словаччини, а прямий потяг зручний для тих туристів, що їдуть з Кошице до інших міст. Наприклад, звідси двічі на добу вирушає поїзд на Прагу, що досить зручно для українських туристів: прямого залізничного сполучення зі столицею Чехії немає.

Фото з відкритих джерел

Київ – Варна (Болгарія)

ЧАС У ДОРОЗІ: 38 годин 18 хвилин
ЦІНА:
від 3000 грн

Ще один сезонний поїзд (безпересадковий вагон), який розрахований передусім на людей, що їдуть на море сім’ями. Він зупиняється у багатьох великих українських містах дорогою до українсько-румунського кордону (Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Львів і Чернівці), а потім робить зупинку також у Бухаресті. Щоправда, є величезний мінус – їхати доведеться майже півтори доби.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини