Порошенко вражений 6-ма книгами, які рекомендує прочитати українцям

991

Ці видання Президенту запам’ятались найбільше у 2017 році.

Президент України Петро Порошенко назвав 6 книг, які він рекомендує прочитати українцям.

Про це Глава держави повідомив у Twitter.

“Через напружений робочий графік, часу на читання залишається дуже мало. Проте серед придбаних на Книжковому Арсеналі новинок є книжки, які мені особливо запам’ятались. Рекомендую до прочитання”, – пише Порошенко.

Перша книга – “Мустафа Джемілєв. Незламний” Севгіль Мусаєвої та Аліма Алієва.

“Це не біографія в класичному розумінні. Крізь призму життя лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва показано долю кримських татар і боротьбу нації за вільне життя, а також сьогодення і проблеми, з якими стикаються кримські татари після анексії Криму”, – зазначив Президент.

Ще одна книга, яку рекомендує Президент, – “Любомир Гузар. Хочу бути людиною” Катерини Щоткіної.

Також Петру Порошенку сподобалась книга “Війна з Росією” Річарда Ширреффа (переклад Лариса Лебеденко, Раїса Ладохіна).

За його словами, книга розвіює міф про те, що Захід намагається домовитися з Росією, не враховуючи інтересів України, та наочно показує, до чого слід бути готовими у відносинах з Росією.

Ще одне видання, яке він рекомендував, – “Цивілізація. Як Захід став успішним” Ніла Фергюсона.

За словами Президента, це масштабне історико-економічне дослідження про те, як Європі вдалось стати центром світової цивілізації.

Також він радить звернути увагу на видання “Шевченко від А до Я” Леоніда Ушкалова.

Порошенко додав, що йому дуже імпонує мистецький погляд на Шевченка передусім як на людину, а не лише на митця.

“Це світлі та життєствердні замальовки про великого українця, сповнені світла, радості, віри й надії. Ця книжка підтверджує, що наша спадщина таїть у собі величезні скарби і варта того, щоб до неї повертатись”, – вважає Президент.

Також йому сподобалась книга “Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics” Євгена Нікіфорова, Лізавети Герман та Ольги Балашової.

“Ще одне мистецьке видання, яке рекомендую хоча б переглянути. Тут зібрані фото монументальних мозаїк, які стали артефактами радянських часів. Важливе свідчення епохи, яка відходить у небуття”, – написав Порошенко.

Джерело: 5 канал