Польська кіноакадемія пропонує висунути Сенцова на Нобелівську премію миру

775

Польська кіноакадемія запропонувала висунути кандидатуру українського режисера Олега Сенцова для подання на Нобелівську премію миру.

Розповідає Громадське

Колишній президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії виступити з заявою на захист Сенцова та номінувати його на Нобелівську премію миру.

«Я глибоко переконаний, що дії Олега Сенцова репрезентують усі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію; в мирні методи; відмова від ненависті; праця на шляху до солідарності між народами й остаточна жертва самого себе на користь інших людей, несправедливо знедолених людей: це всі високопохвальні риси, гідні найвищого визнання вільного світу. З цих причин я звертаюся до всіх людей доброї волі для допомоги звільненню Олега Сенцова і пропоную кандидатуру Олега Сенцова на Нобелівську премію миру», — зазначив Валенса.

Він також нагадав, що Сенцов понад 100 днів тому оголосив голодування з вимогою звільнити політв’язнів.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив: «це надзвичайна новина, яка має стати відомою в усьому світі і, впевнений, допоможе врятувати життя українському митцю!».

Він подякував польським колегам за таке рішення.

«Олег, як ніхто інший, достойний такої відзнаки», — наголосив міністр.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини