Похід для чайників: 10 речей, які необхідно з собою взяти в гори

2009
фото: Depositphotos

Красиві Карпатські гори гостинно приймають туристів круглий рік, але  саме навесні та влітку нам чи не найбільше хочеться сховатись в прохолодних лісах та під променями сонця оцінити всю красу та безмежні простори гірських масивів, які зачаровують своєю величчю. Проте такий відпочинок до душі не всім, адже десятки кілометрів пішої траси, яку потрібно підкорювати в мінливу погоду південно-західного регіону, ще й несучи на собі важкий рюкзак, – випробування не з легких, особливо для новачків. Якщо ж труднощі вас не лякають, а відпочинок на природі манить все більше – готуємо рюкзаки і в дорогу. А що з собою потрібно взяти, ми вам підкажемо.

1. Рюкзак

Для початківців цілком достатнім буде рюкзак на 55-60 л. Серед українських фірм добре себе зарекомендували Treavel Extrem та Terra Inkognita, більш дорогий та крутий варіант Deuter. Не забувайте про накидку від дощу для рюкзака, адже дощі в Карпатах не рідкість навіть влітку. У крайньому випадку вам допоможе запасний дощовик.

2. Намет

Три основні риси, які повинні характеризувати якісний намет – це його незначна вага, водонепроникність та вітростійкість, щоб витримував зливи та вітер, який завжди сильніший на висоті.

3. Спальник та каремат

Спальник краще вибрати з синтетичного матеріалу – він швидко сохне, порівняно легкий і не займає багато місця. Запам’ятайте, що спальник завжди повинен бути всередині рюкзака.

Каремат потрібен для того, щоб не так дуло від землі, а також він стане в нагоді, щоб захистити вогнище від вітру, так ви швидше розпалите його та приготуєте їжу. Також на ньому ви й сидітимете біля  вогнища.

4. Одяг

Правильно вибране взуття – запорука того, що похід принесе вам задоволення, адже більшу частину часу вам прийдеться підніматись та спускатись горами. Найкращий варіант – трекінгові черевики або кросівки, для рівнин вам підійдуть спортивні сандалі. Проте будь-яке взуття, яке ви берете з собою повинно бути зручним, вже розходженим, а не новим, щоб не натирало ногу, та не промокати.

З одягу вам знадобляться легкі футболки в розрахунку “одна футболка на два дні”. Обов’язково візьміть теплі речі:  светр, вітрівку, спортивні штани або лосини, теплі шкарпетки, бо якими б жаркими не були дні, ночі та ранки в горах дуже холодні. Також вам можуть стати в нагоді шорти, легкий светр, кепка або ж бафф, кілька пар шкарпеток ат змінна білизна.

Не забудьте запакувати речі в поліетиленові пакети, щоб вони не намокли під час дощу.

5. Посуд

Обов’язковими атрибутами є миска, чашка, ложка і ніж. Але не треба забувати, щоб їжу потрібно в чомусь приготувати, а тому варто мати казанок, а краще два – один для основної страви, інший – для напою. Весь посуд повинен бути якомога легшим та таким, що не б’ється, пам’ятайте – вам це на власних плечах нести.

6. Сокира

Для того, щоб розпалити багаття, ви можете скористатись хмизом, який назбираєте, але якщо такого не знайдеться достатньо, сокира стране в нагоді  при заготівлі дров для багаття. Вигідним варіантом також є ручна пила. Вона легша, ніж сокира та вигідна у використанні.

7. Карта

Навіть для досвідчених мандрівників, а тим паче для новачків, карта та компас – незамінні речі у поході. Незважаючи на те, що найбільш популярні маршрути мають маркування, все ж визначити ваше місцезнаходження та розташування найближчих джерел, вам допоможе паперова карта, або ж спеціальний додаток у телефоні, проте майте на увазі випадки розрядки телефона та втрати Інтернет-зв’язку.

8. Аптечка

Не всі задумуються про наявність потрібних медикаментів в поході, мовляв, зі мною нічого не станеться. Проте найбільш необхідні ліки, окрім тих, які ви вживаєте регулярно, все ж варто взяти: таблетки від болю, зеленка або йод, бинт звичайний та еластичний, пластир, валеріанка, таблетки від алергії, рятівник.

9. Їжа

Насамперед варто пам’ятати, що ви йдете в похід в спеку, а тому всі продукти повинні бути такими, що не зіпсуються. Бутерброди і консерви – це все добре, але на них ви довго не протягнете, а для того, щоб мати сили та енергію в поході, краще обрати каші та макарон, сушені овочі та зелень для приготування супу, шоколад, халву та льодяники,  щоб швидко перекусити та втамувати голод, хліб та сир, каву та чай, цукор та сіль.

10. Інші дрібні речі

(пакети для сміття, сірники, шнурки, дощовик, скотч, ліхтарик, засоби гігієни, окуляри). Ці, здавалося б, дрібниці, насправді, незамінні речі у поході, адже без них ви може й справитесь, проте ваш відпочинок не буде таким приємним та комфортним.

Як правильно пакувати рюкзак:

Головним принципом, яким потрібно керуватись при пакуванні рюкзака є те, що він має бути плоским і високим, щоби притискувався до спини і не відтягував плечі назад. Найбільш необхідні речі складайте зверху або в зовнішні кишені рюкзака. Всі речі повинні бути складені всередині, зовні може бути прикріплений тільки каремат (на картинці спальник прикріплений зовні, але це неправильний хід).

Найлегші речі повинні розташовуватись внизу та в середній частині рюкзака, яка не прилягає до спини. Важчі речі слід складати в середній відділ ближче до спини та зверху в шапку.

Гарних подорожей!

За матеріалами melni.me

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини