Платять по 75 тис. грн на місяць: у Польщі шалений попит на українських заробітчан

802
Платять по 75 тис. грн на місяць: у Польщі шалений попит на українських заробітчан
Платять по 75 тис. грн на місяць: у Польщі шалений попит на українських заробітчан

Попит на українських заробітчан у Польщі в травні порівняно з раннім весняним періодом злетів на 36%. Розмір зарплат при цьому варіюється від 20 тис. (вантажники) до 75 тис. (далекобійники) гривень.

Про це інформує OBOZREVATEL.

Експертка з ринку праці Олена Кірільєвніна розповіла про це. “Пандемія та карантинні обмеження все ж зменшили кількість претендентів, які претендують на роботу саме в Польщі. На це вплинуло і внутрішнє зменшення попиту на працівників через кризу в галузях, що традиційно ставали місцем працевлаштування для українських мігрантів“, – зазначила експертка.

Польща залишається лідером серед п’ятірки країн, куди українці найчастіше вирушають на пошуки роботи. Здобувачі шукають вакансії не тільки різноробочого характеру, але ті, що вимагають професійної кваліфікації. За такі роботи українці можуть отримувати значно вище залежно від вимог роботодавця і специфіки галузі.

Згідно з даними сайту з пошуку роботи Jooble, за останні місяці попит претендентів на роботу в Польщі зріс більш ніж на 36% порівняно з раннім весняним періодом. Попит на роботу за кордоном із початку року то зростає, то падає залежно від обмежень або послаблень в’їзду в певну країну.

Згідно з аналітикою Jooble, найбільш затребуваними фахівцями в Польщі в 2021 році, стали:

  • різноробочий – із зарплатою в межах 20000-28000 грн/міс;
  • пакувальник – 25000-35000 грн/міс;
  • вантажник – із зарплатою 20000-30000 грн/міс;
  • водій далекобійник – заробітна плата 30000-75 0000 грн/міс;
  • будівельник – заробляє залежно від виду робіт 30000-45000 грн/міс;
  • прибиральник – 15000-20000 грн/міс;
  • швачка – 22000-35000 грн/міс;
  • зварювальник – 25000-50000 грн/міс;
  • водій – 28000-35000 грн/міс.

Через постійні карантини, за даними Держстату, український великий і середній бізнес зазнав близько 350 млрд грн збитків у 2020-му, це вдвічі більше, ніж у 2019-му. Тому частина підприємств закрилася або скоротила штат, а кількість робочих місць – зменшилася. До того ж через суворий карантин у багатьох країнах Європи частина українців, які працювали за кордоном, була змушена повернутися додому.

Ці люди тепер стали претендувати на робочі місця в Україні, – говорить експерт ринку праці Сергій Марченко. – Тому в нас два серйозних фактори впливу на ринок: робочих місць стало менше, а претендентів на ці місця стало більше. Ринок праці вже важкий. І вислані з РФ працівники тільки посилять цю проблему. Звичайно, заробітні плати через це тільки зменшуватимуться. А люди, які працюють в Україні, змушені будуть витримувати посилену конкуренцію“.

Люди, які працювали за кордоном, поки не можуть претендувати в Україні на високу зарплату або на хороші умови з легальним працевлаштуванням. Створення нових високооплачуваних робочих місць також малоймовірно. Торік надія була на програму “Велике будівництво”, під яку виділяли величезні кошти. Але цього року фінансування впало. Тому ця програма не забезпечить роботою не тільки заробітчан, а й деяких українців, які працювали на неї раніше.

Тим часом Україна, як і багато країн, гостро відчуває дефіцит сезонної робочої сили. Тому тимчасової, нелегальної роботи, яку можна запропонувати заробітчанам, які повернулися, – багато, стверджує експертка ринку праці Тетяна Пашкіна:

Якщо ми говоримо про нелегальну роботу, підробіток тощо – я не сумніваюся, що така робота в нас є. У нас травень, і картопля сама себе не посадить, як то кажуть. Інші польові роботи також запитувані. Сезонно можуть бути затребувані ремонтники, ми бачили таку тенденцію торік. Знову ж, починається туристичний сезон. У курортних селищах можуть знадобитися помічники тандирників, мангальників, продавці солодкої вати, різноробочі в пансіонати, охоронці тощо“.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини