Підземелля Львова: галереї, саркофаги і таємниці

4808

Львів – культурна столиця  Західної України. Для багатьох це місто – символ романтики, загадковості. Навіть якщо ви бували у Львові сотні разів, якось язик не повернеться сказати, що знаєте його, настільки місто Лева різноманітне.

© Andriy Ignatov

Однак останнім часом дедалі популярнішими стають туристичні екскурсії підземеллями Львова.
За словами експертів, під містом Лева налічується приблизно 100 кілометрів підземних ходів. А неофіційно – підземний Львів, мабуть, ще більший. Звісно, не всі 100  кілометрів пересічний турист може дослідити.

© Andriy Ignatov

Підземелля Львова – які вони

Підземний Львів умовно можна поділити на три різні частини.

До першої належать так звані інженерні проходи, хоч як неромантично це звучить, іншими словами – це львівська каналізація. Під час війни ця частина львівського підземелля врятувала життя більше сотні людей. Здебільшого це були євреї, які тікали підземними ходами.

© Andriy Ignatov

На глибині 2,5 метра від Оперного театру проходить довгий, відносно сухий і чистий прохід, також пов’язаний із системою каналізації міста. Теоретично туди можна спуститися, однак практично вхід закритий.

Друга частина підземного міста Лева – це штучні підземелля. Завдяки ним люди рятувалися від пожеж, війн або надзвичайних ситуацій, рухаючись від одного будинку до іншого під землею.

© Andriy Ignatov

На сьогодні таких підземель відомо дуже багато, а ще більше так і залишаються недослідженими, запевняють історики. Багато з них недоступні – вони засипані внаслідок природних розрух або закриті стінами штучно.

Точні схеми таких підземель мають лише відповідні структури, а щоб потрапити всередину, потрібен дозвіл.

© Andriy Ignatov

Кілька рівнів підземних ходів є під площею Ринок. Це – третій вид підземель Львова, які створювали з певною метою, або ж підземелля, які з’явилися в результаті зведення нових будинків. Частина з них нині не використовується, а решта – добре відомі й такі улюблені львівські кав’ярні і кафе.

Підземелля Львова – що побачити

Найцікавіші з доступних підземних ходів пропонують чимало цікавого. Варто лише спуститися вниз… До підвалу колишнього костелу Петра і Павла ордена єзуїтів можна потрапити через ковані двері художньої галереї “Равлик”.

© Andriy Ignatov

Тут можна побачити залишки княжих стін XIV ст., фрески 1740-х і найцінніший експонат – саркофаг із надписом. Він засвідчує те, що був приготований для Архієпископа Львівського Миколи Вижицького. Цікаво, що дата смерті не вказана, на саркофазі видно лише дві цифри ‑ 17.

Під церквою Преображення Господнього знаходиться одне з найбільших підземель. Колись на місці церкви височів костьол ордену тринітаріїв. За тих часів тут відбувалися захоронення, однак до наших днів не дійшли.  Нині в цих підземеллях можна побачити залишки стін та відчути тодішню атмосферу.

© Andriy Ignatov

Цікаво побачити підземелля Домініканського монастиря. На думку вчених, колись тут міг бути перший ярус палацу Льва Даниловича. Тут можна побачити келію монаха-аскета й зал тортур, а також послухати безліч цікавих історій.

Підземелля Львова – відгуки мандрівників

«Є люди, задля зустрічі з якими варто проїхати чотири тисячі кілометрів. І навіть більше. Один із них – це хранитель підземелля в костелі єзуїтів у Львові… Йорик, – розповідає на форумі турист під ніком tolmachov. – Такого драйву, дотепності, людинолюбства та пристрасті до історії рідного міста я взагалі, мабуть, не зустрічав … У підвалі гігантського єзуїтського костелу збирають зображення львівських левів – збираються подати заявку до книги Гіннесса. І зберігають загадковий артефакт …»

© Andriy Ignatov

«Пам’ятки міста Львова не вичерпуються красивими наземними спорудами. Величезна кількість таємниць і легенд цього міста лежить у його підземеллях,  ‑  пише  у відгуках на форумі мандрівник під ніком Slayter2009. – Підземелля Львова приваблюють туристів із багатьох країн світу. По праву одним із найзагадковіших підземель є підземелля Костелу єзуїтів. Сюди можна прийти самостійно (вхід приблизно 20 гривень) або взяти екскурсовода (близько 240 грн. для групи не більше 9 осіб).

«Переваги: почуваєшся на зйомках містичного фільму, недоліки:  моторошно».

© Andriy Ignatov
© Andriy Ignatov

© Andriy Ignatov
© Andriy Ignatov

За матеріалами: inlviv.in.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини