Велика Британія успішно випробувала мікрохвильову зброю RapidDestroyer, яка “підсмажує” ворожі дрони у повітрі. У майбутньому ця технологія може бути використана на фронті в Україні.
Повідомляє 24 Канал з посиланням на Financial Times.
Що відомо про RapidDestroyer
У статті зазначається, що Міноборони Великої Британії успішно провело випробування RapidDestroyer – нового типу електронної зброї для боротьби з безпілотниками. Її можна буде використати у сучасних війнах, зокрема в Україні.
RapidDestroyer створено консорціумом на чолі з французьким оборонним конгломератом Thales. Система використовує потужну радіочастоту, яка виводить з ладу або “підсмажує” електроніку безпілотників на відстані.
Під час нещодавніх випробувань установка успішно нейтралізувала два “рої” по вісім дронів.
У рамках проєкту було відстежено, виявлено та знищено понад 100 дронів,
– зазначають у Міноборони Британії.
Втім, технологія поки що перебуває на ранній стадії. RapidDestroyer перевозиться на кузові вантажівки і потребує великої кількості енергії.
Який принцип роботи RapidDestroyer
Нова електромагнітна зброя стріляє широким пучком енергії, який є відносно недорогим у використанні та здатен одночасно знищувати кілька дронів.
За оцінками експертів, ця технологія особливо ефективна у боротьбі з масованими атаками дронів, хоча її невибірковий характер робить її менш придатною для захисту інфраструктури, наприклад, аеропорту.
Потужні мікрохвильові системи потенційно є дуже ефективним засобом захисту від великої кількості дронів і, можливо, крилатих ракет, за умов, коли їхній широкий конус дії не створює більше проблем, ніж вирішує,
– зазначає Джастін Бронк із Королівського інституту об’єднаної служби в Лондоні.
За певних обставин, такі системи можуть дати суттєву перевагу, наприклад, на військових базах у пустелі, на кінетичній лінії фронту або ж на кораблях у відкритому морі. Однак вони не є універсальним рішенням.
Один з високопоставлених британських військових зазначив, що дрони стали значною силою на полі бою, проте їм доводиться долати “стіну електронних перешкод”.
“Це гра “заходи проти заходів протидії”, – заявив він.
Він додав, що існують способи захисту безпілотників від мікрохвильової зброї, наприклад, захист їхніх схем матеріалами, що блокують зовнішні електричні поля.
Зрештою технологія націлена і на протиракетну оборону.
ВМС США оголосили, що 2026 року проведуть випробування потужної мікрохвильової зброї, відомої як Project Meteor, здатної збивати протикорабельні балістичні ракети, які швидко рухаються, – резюмують у виданні.

